افزایش قیمت گوشت قرمز در روند معاملات بازار در حالی اغلب مردم را شگفت زده کرده که بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران، روند تولید گوشت قرمز در کشور نسبت به سال گذشته بیش از ۵۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، نقش گوشت قرمز در سبد غذایی خانواده ایرانی بر هیچکس پوشیده نیست و نوسانات متعدد قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز دام سبک و سنگین در سال های گذشته همزمان با رشد تصاعدی نرخ تورم و افزایش فشار اقتصادی بر معیشت مردم در حالی صورت گرفته که ذائقه غذایی مردم ایران طی سال های متمادی نسبت به استفاده از گوشت قرمز عادت کرده و حذف این ماده پروتئینی از سفره خانواده ایرانی کاری بسیار دشوار است.
بر این اساس افزایش قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز در هفته گذشته همراه با کمبود این ماده پروتئینی در روند نظام عرضه و تقاضای بازار در حالی شدت گرفته که فشار نوسانات اقتصادی بر معیشت مردم و کوچک شدن سفره خانواده های ایرانی در اوج خود به سر می برد.
اغلب فروشندگان و نمایندگان صنفی فعال در بازار گوشت قرمز، علت کمیاب شدن گوشت و افزایش قیمت ناگهانی آن را توقف روند تولید گوشت در کشتارگاه های صنعتی می دانند و تعدادی از فعالان بازار نیز معتقدند افزایش ناگهانی قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در بازار به قیمت گوشت بال و پر افزایشی داده است.
افزایش ۵۷ درصدی تولید گوشت قرمز در کشور
تاکید فعالان صنفی بر کاهش عرضه گوشت قرمز در بازار و ناتوانی آنها در پاسخگویی به نیاز مشتریان در حالی است که مرکز آمار ایران در گزارش شهریورماه خود وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام های ذبح شده در کشتارگاه های رسمی کشور را بیش از ۴۰ هزار تن اعلام کرده بود که این رقم به معنای افزایش ۷.۸ درصدی تولید گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه است.
بر اساس نتایج آمارگیری مرکز آمار ایران، گوشت گاو و گوساله با ٢٣.٦ هزار تن، ٥٩ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده و گوشت گوسفند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار