استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ سازی؛ مهمترین نقش تشکل ها در اجتماع است و تشکل های اجتماعی نباید به عنوان پلکان ترقی مدیران دولتی تلقی شود، بلکه توجه به احزاب و تشکل ها و حمایت از آن به تعالی و توسعه کشور کمک خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمدعلی موهبتی "استاندار" درجلسه «اولین دوره انتخابات شورای استانی توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استان» که در محل سالن جلسات معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهارداشت: وظیفه اصلی تشکل های اجتماعی؛ فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به عموم افراد جامعه است چرا که جامعه با علم و دانایی به توانمندی در حوزه های مختلف می رسد و جامعه توانمند با مطالبه گری خردمندانه و منطقی؛ هیچگونه ظلم و تبعیضی را نمی پذیرد.
استانداراضافه کرد: احزاب و تشکل ها می توانند از بروز انحصار و انجماد ذهنی افراد جلوگیری کنند و راه را بر شکل گیری هرگونه مرزبندی در جامعه سد نمایند.
این مقام مسئول یادآورشد: از تشکلها انتظار داریم؛ مرزبندی های جنسیتی، قومیتی، طبقاتی و مذهبی که در استان ایجاد شده را از بین ببرند.
استاندار با بیان اینکه؛ سیستان و بلوچستان برای توسعه و فردای بهتر نیازمند انسان های آگاه، قوی و توسعه یافته است، گفت: توسعه بدون انسان توسعه یافته میسر نمی شود و لازمه تربیت انسان توسعه یافته هم برنامه ریزی و آموزش است.
استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: دو کلیدواژه مهم که رهبری معظم انقلاب برای این استان به کار می برند؛ و سیستان و بلوچستان باید نهایت بهره را از این دو کلید واژه ببرد؛ "تنگه احد" و "گنج پنهان" است که احزاب و تشکل ها باید با بهره گیری از عمق این مطلب در راستای اثرگذاری مطلوب و توسعه آفرینی در استان نقش آفرینی کنند.
موهبتی گفت: به همه فرمانداران استان تاکید کرده ام؛ که مشکلات حوزه شهرستان ها را با مشارکت تشکلها مرتفع کنند و این مشارکت هم در واقع همان فرهنگ سازی درست توسط احزاب و تشکل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار