ساعت24-سخنگوی وزارت بهداشت با ابراز تاسف از شهادت ۴۳ تن از کادر بهداشتی درمانی کشور در راه مقابله با ویروس کرونا، گفت: امروز نظام سلامت داغدار این افراد است و از برکت وجود این افراد محروم شده ایم.

دکتر کیانوش جهانپور امروز در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران، در پاسخ به سوالی با بیان اینکه امروز در هماهنگی و تعامل حداکثری با ستاد کل نیروهای مسلح هستیم، گفت: نظام و ساختار شبکه ای ارائه خدمات درمانی در کشور ما امروز بیش از هر زمان دیگری خود را نشان می دهد که قاعدتا همراهی نیروهای مسلح که بالاترین سطح آمادگی را دارند و در کنار سازمان هایی همچون هلال احمر و غیره توان عملیاتی ما را افزایش می دهد.
وی با بیان اینکه نیروهای ارتش، سپاه، ناجا، بسیج در حوزه گندزدایی و ضدعفونی کردن و همچنین غربالگری به ما کمک می کند، گفت: از امروز که طرح فاصله گذاری اجتماعی به تصویب رسیده و به زودی اجرایی می شود، این تعاملات افزایش می یابد.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: امروز نیروهای نظامی، انتظامی و هلال احمر در کنار نظام سلامت هستند و به همین دلیل است که سردرگمی و بهم ریختگی هایی که در اغلب کشورهای دیگر دیده می شود، در ایران نیست و امیدواریم این همکاری بتواند به عنوان یک تجربه مثبت و ارزشمند مورد توجه و انتقال قرار گیرد.
کمک های ارسالی به ایران، چگونه توزیع می شود؟
وی درخصوص ورود محموله های کمک به ایران و انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر اینکه این کمک ها به دست افراد نمی رسد، گفت: چین محموله کمک های ارسالی قابل توجهی داشته است که در حوزه اقلام حفاظتی، بهداشتی و پزشکی بوده که البته کشورهای دیگر در حوزه خلیج فارس، کشورهای همسایه، اروپای جنوبی، مرکزی و غربی نیز مشارکت داشتند که صرف نظر از بهای مالی آن، این اقدام در شرایط فعلی بسیار ارزشمند است. اما ما نیز از این سو حساسیت ویژه ای در توزیع اقلام بهداشتی اهدایی داریم؛ به گونه ای که وزیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار