سازمان فضایی ایران با همکاری داوطلبانه شرکت های خصوصی، ارتباط ماهواره ای چهار ایستگاه مرزی سازمان امداد و نجات هلال احمر و مرکز پیش بیمارستانی سازمان اورژانس کشور مستقر در استان ایلام را برای خدمت رسانی به زائران اربعین برقرار کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فضایی ایران با همکاری شرکت «ایران سولار» برای پایداری شبکه ارتباطی سازمان های امدادی و خدمت رسان، ارتباط ماهواره ای ایستگاه های سازمان هلال احمر به عنوان پیشتیبان ارتباط زمینی در چهار منطقه مرزی بین الملی خسروی، مهران، چذابه و شلمچه مورد بهره برداری قرار گرفت .
همچنین ارتباط ماهواره ای مرکز پیش بیمارستانی سازمان اورژانس کشور در نقطه مرزی ایلام توسط شرکت«عصر ارتباطات پارس کار» در حال تامین و بهره برداری است. اقدامات لازم نیز برای برقراری ارتباط خودروهای سیار در اختیار مجموعه های ICT استان های مرزی نیز با همکاری این شرکت انجام شده است .
با توجه به استقبال بی نظیر از مراسم پیاده روی اربعین امسال، سازمان فضایی ایران در تلاش است با به کارگیری ظرفیت های موجود فضایی کشور و با همکاری بخش خصوصی، برای ارتباط پایدار دستگاه های خدمت رسان در مناطق مرزی و افزایش اطمینان و بهبود کیفیت این ارتباطات گام بردارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار