تهران - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه سوریه در واکنش به اخبار روزنامه " الاخبار" لبنان مبنی بر نقش امارات در حمایت از دولت سوریه برای عقب راندن نیروهای تحت حمایت ترکیه در شمال این کشور گفت: اطلاعی از نقش امارات در سوریه ندارم.

" فیصل مقداد " روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه " المیادین " افزود: بنابر این درباره موضوعی که از آن اطلاع ندارم، سخن نخواهم گفت و این پاسخ من است.
وی درباره نقش کشورهای عربی در سوریه اظهار داشت: کشورهای عربی هربار از آمریکا ضربه می خورند از خواب بیدار می شوند.
روزنامه "الاخبار" لبنان جمعه گذشته از پشتیبانی ابوظبی از نظام سوریه در حومه " ادلب " و " حلب " به عنوان آخرین سنگرهای مخالفان سوریه سخن گفت و گزارش داد که امارات عربی متحده در حال تلاش برای بدست گرفتن ابتکار عمل در سوریه برای بیرون راندن آنکارا است.
بر اساس گزارش این روزنامه، ابتکار امارات در پشت آخرین تحولات نظامی و سیاسی سوریه قرار دارد .
" الاخبار " با اشاره به اینکه ابوظبی سعی دارد با همکاری ریاض ساختار روابط سیاسی خود با مخالفان سوریه را تغییر دهد، افزود: محل نمایش این تغییرات کنفرانس قاهره است که انتظار می رود اوایل ماه مارس برگزار شود و امارات در صدد است تغییراتی در هیات عالی مخالفان مذاکره ایجاد کند.
به نوشته این روزنامه، امارات می خواهد نمایندگانی از کردهای خود مختار سوریه را تشکیلات مخالفان کمیته قانون اساسی این کشور قرار دهد.
الاخبار با اشاره به اینکه ابتکار عمل امارات عربی متحده راه را برای بیرون کشیدن فرش از زیر پاهای آنکارا هموار می کند، اضافه کرد: بر اساس این ابتکار، باز شدن گذرگاه مرزی " نصیب " واقع در مرز اردن و فعال شدن بنادر " لاذقیه " و " طرطوس " به منظور افزایش انگیزه روس ها و تغییر دیدگاه آنها در خصوص سوریه نسبت به رابطه با ترکیه تضمین شده است.
این ابتکار عمل امارات همچنین سعی دارد آنچه دولت سوریه برای کنترل شهر حلب پایتخت اقتصادی و حومه آن نیاز دارد را تامین کند .

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار