در این مقاله، به هشت ماجرای جالب و خواندنی از دنیا و اسطوره شناسی دارک سولز نگاهی می اندازیم و آن ها را زیر ذره بین می بریم. همراه زومجی باشید.
کمتر گیمری پیدا می شود که نام مجموعه بازی های دارک سولز ( Dark Souls ) را نشنیده باشد. یکی از برترین سه گانه های تاریخ ویدیو گیم که از مناظر بسیاری توانست پیش گام باشد و به منبع الهام آثار پرتعدادی تبدیل شود. هیدتاکا میازاکی ، خالق این سه گانه ی عظیم و به شدت لایق احترام، همانقدر که در ارائه ی یک گیم پلی جدید و شدیدا سخت گیرانه توانست عملکردی کاملا موفق را ثبت کند، به همان اندازه هم توانست یک جهان همه چیز تمام و فوق العاده را برای این ۳ بازی خلق و داستان های مختلفی را در آن ها روایت کند.
مقاله های مرتبط:
به جرئت می توان گفت که جهان سه گانه ی دارک سولز شگفت انگیز است. دنیایی تاریک، غم زده و به شدت خطرناک که با اتمسفر دیوانه کننده ی خود هر گیمری را در خود غرق می کند؛ جهانی که مثل یک باتلاق عمل می کند و تکاپوی بیشتر گیمر برای فرار، با غرق و اسیر شدن بیشترش مساوی می شود. البته که روایت داستان سخت و تقریبا، گنگ بازی از عواملی است که دسته ای از گیمرها را از بازی دور می کند و از دلایل انتقاد بازیکنان به این سه گانه هم هست اما فارغ از این قضیه، فکر می کنم که نمی توان بازیکن یا منتقدی را پیدا کرد که به معرکه بودن جهانی که میازاکی برای این ۳ بازی خلق کرده است، خرده بگیرد. در این دنیا که از طراحی هنری اش گرفته تا ارتباط داستان ها، ماجراها و اسطوره شناسی ها همگی به کامل ترین شکل ممکن و همچون کنارهم قرار دادن قطعات یک پازل عظیم با یکدیگر جور شده اند، داستان های متنوع و متعددی روایت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار