ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه سردرود در مورد فضایل و جایگاه عید فطر، اظهار کرد: در نتیجه دستاوردهایی که مسلمانان در ماه مبارک رمضان به دست آورده، خداوند متعال نیز در روز عید فطر آنان را مورد عنایت قرار می دهد.

حجت الاسلام جلیل جلیلی در گفت وگو با ایسنا با بیان این که شب عید فطر نیز جزو شب های مهم جهان اسلام تلقی شده و دارای جایگاه بسیار والایی است، افزود: اعمال عید سعید فطر در مفاتیح الجنان مطرح شده که احیای شب، نماز شب ویژه شب عید فطر، قرائت برخی ادعیه و همچنین در روز عید نیز پرداخت زکات فطره و اقامه نماز فطر از جمله این اعمال است.
وی ادامه داد: همچنین صله ارحام نیز در این روز توصیه شده اما امسال به دلیل شیوع کرونا ویروس، دید و بازدید توصیه نمی شود.
وی با بیان این که مومنان پاداش یک ماه بندگی خود را در عید فطر دریافت می کنند، تاکید کرد: مومنان در ماه مبارک رمضان تلاش کرده و یک عده نیز آذوقه های معنوی بسیار ارزشمندی برای خود فراهم کردند؛ شاید برخی افراد آذوقه معنوی یک ساله خود و برخی هم آذوقه معنوی یک عمر خود را در ماه مبارک رمضان کسب کنند.
ماه رمضان، فرصتی برای کسب توشه های معنوی
این استاد دانشگاه با اشاره به فضایل و ارزش والای ماه مبارک رمضان، گفت: خداوند درماه مبارک شب قدر را قرار داده که معادل هزار ماه(بیش از ۸۰ سال) بوده و در این ماه آذوقه های معنوی خوبی برای مومنان فراهم شده و مسلمانان با قرآن، مناجات، دعا و... مانوس می شوند؛ باید سعی کنیم این اعمال حسنه در طول زندگی ادامه پیدا کند و محدود به ماه رمضان نباشد.
وی در این خصوص افزود: عده ای از مومنان نیز در این ماه مبارک در راستای انفاق و اطعام که در امسال نمود بیشتری داشت، قدم برداشتند؛ برخی هم قلب خود را آماده تجلی نور رحمانی کرده و وجود خود را از رذیله های اخلاقی تطهیر کردند؛ باید تلاش کنیم تا زندگی مان به همین شکل ادامه یابد و قلبمان محلی برای تجلی نور رحمانی باشد.
وی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری