ساری - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، ترویج فرهنگ کارآفرینی را راه حل رفع مشکلات کشور برشمرد و جای مدارس تخصصی کارآفرینی را در استان خالی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر ، کامران اصغری پیش ازظهر جمعه در نشست با کارآفرینان استان با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات اشتغال کشور با ترویج فرهنگ کارآفرینی حل می شود، گفت: فرهنگ کارآفرینی را باید از مدارس و همان سال های ابتدایی به فرزندانمان بیاموزیم و در آنان نهادینه کنیم اما جای خالی مدارس تخصصی کارآفرینی در استان حس می شود.
وی با اشاره به راه اندازی دو باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان اظهار کرد: باشگاه کارآفرینان نوجوان در محیطی گرم و صمیمی ضمن برقراری ارتباط دوستانه و تعاملی با دانش آموزان به آموزش مهارت های کارآفرینی می پردازد.
اصغری با اعلام اینکه مدت آموزش در باشگاه کارآفرینان نوجوان دو سال است، ادامه داد: پس از طی دوره اولیه آموزش ها به طور متناوب ادامه یافته و پیشرفت دانش آموزان رصد می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: مخاطبان این باشگاه دانش آموزان دختر و پسر در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و ۱۶ تا ۱۸ سال هستند که می توانند با افزایش خلاقیت و نوآوری، آموزش ذهن را پرورش دهند.
وی توانمندسازی دانش آموزان در جهت دستیابی به تجربه عملی کارآفرینی در مقیاس کوچک کمک به دانش آموزان جهت تقویت باور نسبت به خود و کشف و واکاوی خلاقیت خود از طریق کوشش و خطا، بهبود مهارت های اساسی مانند تصمیم گیری ، توانایی کار گروهی، حل مساله و شبکه سازی تقویت نگرش کارآفرینانه نوجوانان و افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت، تغییر روش های تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی با هدف افزایش توانایی های کارآفرینانه دانش آموزان و آشنا کردن اولیای دانش آموزان با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت کودکان و نوجوانان در محیط خانواده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار