۱۷ شهریور ۱۳۹۷ سپاه مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان را با هفت موشک فاتح ۱۱۰ مورد هدف قرار داد که ۱۶ نفر از رهبران این حزب به هلاکت رسیدند.

به گزارش خبرآنلاین ، جمهوری اسلامی ایران تا با طراحی و ساخت موشک های بالستیک با کاربردهای مختلف، گام های بلندی در مسیر دستیابی به قدرت بازدارنده بومی برداشته است. در ادامه به چند نمونه از این موشک ها و ویژگی های آنها اشاره شده است.
درهمین رابطه بیشتر بخوانید؛
جمهوری اسلامی با این موشک، پایگاه منافقین را در هم کوبید/اولین موشک میان برد در ایران
۱-موشک «فاتح ۱۱۰»
تولید موشک فاتح به اوایل دهه ۸۰ بر می گردد. فاتح ۱۱۰ یک موشک سوخت جامد تک مرحله ای است که با توجه به دقت بالا به عنوان یک موشک تاکتیکی دقیق نقطه زن جایگزین موشک شهاب ۱ شد. حداکثر برد این نوع از موشک های ایران حداکثر ۳۰۰ کیلومتر است.
به گزارش مهر این موشک از هدایت اینرسی و تکنولوژی های جانبی برای هدایت بهره می برد و دارای موتوری تک مرحله ای است. ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ سپاه مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان را با هفت موشک فاتح ۱۱۰ مورد هدف قرار داد که ۱۶ نفر از رهبران این حزب به هلاکت رسیدند.
۲- موشک «قیام»
موشک قیام در ۲۹ مرداد ۱۳۸۹ رونمایی شد این موشک با برد ۸۰۰ کیلومتر از لانچری متحرک برخوردار است. موشک قیام از فناوری پایداری بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل بال ها در آن حذف شده است تا امکان شناسایی توسط رادارها کاهش یابد، این ویژگی توان رادار گریزی بیشتری به موشک قیام داده است.
۳-موشک «زلزال بارشی»
موشک زلزال بارشی یک موشک هدایت شونده است که بر اساس راکت زلزال طراحی و ساخته ساخت شده، برد این موشک ۳۰۰ کیلومتر است که اولین بار در سال ۱۳۹۱ سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده وقت کل سپاه خبر تولید آن را اعلام کرد.
این موشک در انتها و جلوی بدنه دارای بالچه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار