تلاش آمریکا برای کشاندن لبنان به روند سازش با اسرائیل، کشته شدن ۵ داعشی در عملیات نیرو های ارتش و «الحشد» عراق، رد اتهام آمریکا علیه حزب الله از سوی فرانسه و رایزنی مصطفی الکاظمی با نماینده سازمان ملل در امور عراق، از جمله مهم ترین خبر ها و رویداد های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تمرین مشترک مین روبی آمریکا و انگلیس در خلیج فارس نیز اشاره کرد.
به گزارش «تابناک»؛ نیروی دریایی آمریکا از انجام تمرین مشترک مین روبی با انگلیس طی روزهای گذشته در خلیج فارس خبر داد.
به نوشته «ژورنال ارتش انگلیس» این رزمایش مشترک برای افزایش آمادگی، اشتراک اطلاعاتی و تاکتیکی بین نیروی دریایی دو کشور انجام شد. در این تمرین، کشتی های مین روب «وی ای اس دکستروس» و «یو اس اس سنتری»، از سوی آمریکا و از سوی نیروی دریایی انگلیس کشتی های مین روب «چیدینگ فولد»، «پنزاناس» و «کاردیگان بی» حضور داشتند.
این تمرین شامل شبیه سازی شکار مین بود و علاوه بر شبیه سازی شکار و کشف انواع مختلف مین، این نیرو ها تمرین دفاع برابر تهدید حملات قایق های کوچک را انجام دادند. یکی از فرماندهان نیروی دریایی انگلیس در این زمینه گفته است: این اقدام راهبردی، نشان دهنده تعهد مشترک برای حفظ امنیت دریایی و اطمینان از آزادی ناوبری در منطقه است.
چندی قبل نیز یگان های دریایی فرانسه، آمریکا و انگلیس از رزمایش مین روبی تحت فرماندهی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در خلیج فارس با نام «آرتمیس ترایدنت-۱۹» خبر دادند. اهداف این رزمایش نیز «امنیت دریایی و ارسال کمک های لازم» در مناطق مین گذاری شده اعلام شد.
ایران بارها مخالفت خود را با استقرار قوای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار