حضور در کن از جنس تارانتینو

اعتماد آنلاین جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۴

اعتمادآنلاین| «روزی روزگاری در هالیوود»، فیلم جدید کوئنتین تارانتینو، در هفتاد و دومین جشنواره کن به نمایش درآمد و بازتاب های بسیاری در میان منتقدان داشت.
آخرین بار تارانتینو 25 سال پیش با فیلم «داستان های عامه پسند» در جشنواره فیلم کن حضور داشت و جایزه نخل طلایی را دریافت کرد.
«روزی روزگاری در هالیوود» که با بازی برد پیت، لئوناردو دی کاپریو، مارگو رابی و آل پاچینو ساخته شده، شش دقیقه تشویق تماشاگران را در پی داشت و پس از اکران، تارانتینو این فیلم را به بازیگران، تهیه کنندگان و استودیویی که به او کمک کردند تقدیم کرد.
تارانتینو فیلم جدیدش را با «روما» ساخته آلفونسو کوارون مقایسه کرد و گفت یک تکه به یادماندنی از تاریخ است و از مخاطبانی که در جشنواره کن این فیلم را می بینند خواهش کرد داستان آن را لو ندهند.
زاویه دولان، داکوتا فانینگ، آدرین برودی و میشل رودریگز از جمله حاضران در نمایش این فیلم بودند. گروهی هم پلاکاردهایی با عنوان «زنده باد تارانتینو» در دست داشتند.
پیتر بردشاو، منتقد گاردین، از «روزی روزگاری در هالیوود» که در حال و هوای دهه 1960 و فضای «بیتلی» ساخته شده به عنوان کمدی سیاه تارانتینویی یاد کرد و اوون گلیبرمن، منتقد روایتی، فیلم را بهتر از «جنگوی رهاشده» و «هشت نفرت انگیز» معرفی کرد.
دی کاپریو هم گفت که این فیلم بازگشتی به صحنه های حماسی هالیوودی است.

سرخط اخبار