الجزیره مباشر وبیناری درباره تاثیر کرونا بر آوارگان و پناهجویان با حضور رئیس سازمان پزشکان بدون مرز در فرانسه و سخنگوی صلیب سرخ جهانی در خاورمیانه برگزار کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر ویژه برنامه ای را به وبیناری با عنوان «آوارگان، پناهجویان و زندانیان: قربانیان کرونا» اختصاص داد که مرکز آزادی های عمومی و حقوق بشر الجزیره با مشارکت شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر برگزار کرده است.
میگو ترزیان، رئیس سازمان پزشکان بدون مرز در فرانسه که مهمان این وبینار بود درباره اینکه با توجه به شیوع کرونا، در اردوگاه های آوارگان در سوریه، لبنان و یمن چه می گذرد اظهارداشت: کمبود نظارت پزشکی در یمن مثلا و ادامه بحران انسانی در یمن، لیبی و شمال سوریه، بحران در بحران به وجود آورده است. در مناطق درگیری بیماری های واگیردار دیگری غیر از کووید ۱۹ مشاهده کردیم و به آوارگان و پناهجویانی که با خطر بیماری روبرو بودند کمک کردیم، اما بعد از شیوع کرونا برای ما خیلی چیز ها تغییر کرده است. در روز های اول برای ما سخت بود که بفهمیم چطور می توانیم برای همه مفیدتر باشیم. آیا باید در بیمارستان باشیم؟ شیوه کار ما ناگهانی تغییر کرد. از ماه ها پیش تا کنون در نبردی مستمر با تغییرات و حل مشکلات به سر می بریم و تلاش می کنیم این بحران را به فرصتی برای خود تبدیل کنیم تا ببینیم آیا می توانیم اوضاع را بهبود ببخشیم و با جوامع به شیوه ای جدید در تعامل باشیم؟
ساره الزوقری، سخنگوی صلیب سرخ جهانی در خاورمیانه، درباره اینکه چرا صلیب سرخ جهانی در خاورمیانه درباره پیامد های گسترده شیوع کرونا هشدار داد؟ گفت: با توجه به اینکه ما در مناطق درگیری حضور داریم و به طور مستقیم با مردم در تماس هستیم توانستیم با آن ها صحبت کنیم و اوضاع را ببینیم. کرونا مشکلات اضافی برای مردم به وجود آورد. ما از ...

سرخط اخبار