اجلاس جهانی تأمین اجتماعی در بروکسل در حال برگزاری است. موضوع اصلی مورد بررسی در این اجلاس "محافظت از مردم در دنیای درحال تغییر" است و در جلسات تخصصی که در دوره برگزاری اجلاس تشکیل می شود؛ تأثیر تحولات سریع تکنولوژیکی، جمعیتی و اقتصادی بر خدمات سازمان های تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش سیتنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در این اجلاس، سی و سومین مجمع عمومی اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA)، سی و هشتمین جلسه شورای ایسا و همچنین انتخابات رئیس و اعضای کمیسیون های این نهاد بین المللی برگزار می شود.
دکتر مصطفی سالاری روز پنج شنبه در این اجلاس و جلسه تخصصی "پوشش فراگیر تأمین اجتماعی برای جوامع رو به تحول" سخنرانی می کند.
این اجلاس بزرگترین و مهمترین رویداد بین المللی در حوزه تأمین اجتماعی است که با مشارکت نمایندگان نهادهای ارائه دهنده خدمات بیمه اجتماعی از جمله وزیران، مدیران عامل و مدیران ارشد از بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود.
اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی وابسته به سازمان بین المللی کار و سازمان ملل متحد است که 200 سازمان تأمین اجتماعی از کشورهای مختلف عضو این اتحادیه هستند. سازمان تأمین اجتماعی یکی از اعضای فعال و اثرگذار اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی و عضو هیأت رئیسه این اتحادیه است.
حضور فعال و موثر نمایندگان کشورمان در این اتحادیه بین المللی نشان دهنده اهمیت و جایگاه بالای ایران در منطقه و جهان است. این اجلاس بین المللی همچنین فرصتی برای همفکری و تبادل تجربیات با نمایندگان سازمان های ارائه دهنده خدمات بیمه اجتماعی در سایر کشورها محسوب می شود.

سرخط اخبار