فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: برای پنجمین روز متوالی، عدد بستری شدگان کرونایی از ۶۰۰۰ نفر پایین تر نیامده و بیش از ۷۰۰ نفر در بخش های مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

به گزارش « شیعه نیوز »، علیرضا زالی، ضمن تشریح وضعیت تهران به لحاظ شیوع کرونا اظهار کرد: امروز بالغ بر ۱۰ هزار و ۷۰۰ بیمار به صورت سرپایی با تشخیص کرونا یا شبه کرونا به بخش های بهداشتی و درمانی مراجعه کرده اند.
وی افزود: مجموعاً تعداد افرادی که در بیمارستان های استان تهران در طول ۲۴ ساعتی که گذشت بستری شدند به بیش از ۸۹۰ نفر رسید.
فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، از بستری شدن ۱۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه تهران طی روزی که گذشت خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان های تابعه استان بالغ بر ۶ هزار و ۱۲۵ بیمار گزارش شده است.
زالی اظهار داشت: متأسفانه برای پنجمین روز متوالی، عدد بستری شدگان کرونایی از ۶ هزار نفر پایین تر نیامده است. همچنین از تعداد بیمار کرونایی بستری حدود ۷۰۰ نفر با حال عمومی وخیم در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.
وی ضمن اظهار تأسف از شیوع گسترده کرونا در تهران تاکید کرد: از ابتدای مهر تا به امروز برای ۹ بار رکورد مرگ و میر و رکورد موارد جدید ابتلاء به کرونا در تهران شکسته شد.
زالی ادامه داد: آخرین وضعیت منحنی ابتلاء و بستری موارد جدید و بستری گواه این موضوع است که در پیک سوم کرونا متأسفانه هیچ کاهشی را نداشته و وضعیت آمار سیر فزاینده را می پیماید.
وی با اشاره به فعالیت بیمارستان های تهران به عنوان مهمترین مراکز ارجاعی کشور گفت: بالغ بر ۴۰ درصد بیماران بدحال کرونایی کشور در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های تهران بستری هستند و کماکان بالاترین سهم بیماران با حال عمومی وخیم و نیازمند مراقبت ویژه مربوط به بیمارستان های تهران است.
زالی با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار