نرخ ارز در آخرین روز هفته با ثبات شاخص در صرافی های بانکی و مجاز همراه شده است. در این میان، در بازار آزاد شاهد افزایش نسبی قیمت ها هستیم. به نظر می رسد، در صورت ادامه روند صعودی نرخ دلار در بازار آزاد، شاهد افزایش نرخ خرید و فروش در صرافی هایی نظیر ملی باشیم.
به گزارش تابناک اقتصادی ؛ بر این اساس در لحظه انتشار این گزارش، هر اسکناس دلار آمریکا در معاملات امروز (پنج شنبه سوم مهرماه ۹۹) بازار ارز، به قیمات ۲۷۷۰۰ تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل به قیمت ۲۷۸۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار در صرافی های بانکی و مجاز فروخته می شود که نسبت به روز چهارشنبه، بدون تغییر نرخ است.
همچنین هر اسکناس یورو به قیمت ۳۲۳۰۰ تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل به قیمت ۳۲۴۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به روز قبل، ۵۰ تومان کاهش قیمت دارد.
ثبات قیمت دلار در صرافی های مجاز و بانکی در شرایطی است که در بازار آزاد ارز ، نرخ دلار با رشد نسبی به کانال بیست و هشت هزار تومانی وارد شده است. در این شرایط، پیش بینی می شود با افزایش عرضه ارز توسط بازارساز، از رشد بهای دلار در بازار آزاد جلوگیری شود. هرچند به گفته برخی از فعالان بازار ارز، این روزها، افزایش نرخ حواله درهم امارات در کانال هفت هزار تومان، از مهم ترین عوامل فنی در رشد شاخص ارزی تهران است.
نرخ رسمی ۴۶ ارز در کنار دلار ۴۲۰۰
بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۸ واحد پولی کاهش یافت. نرخ ۱۱ ارز دیگر نیز ثابت بود.
براساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز (پنجشنبه سوم مهرماه ۹۹) بدون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار