اکوفارس: سفیر ایران در انگلیس گفت: در شرایطی که به نظر می رسد تحریم های آمریکا مانع هر نوع همکاری و تبادل می شود، اما ظرفیت های زیادی برای گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی میان انگلیس و ایران وجود دارد.

«حمید بعیدی نژاد» روز جمعه در حاشیه همایش فرصت ها و چشم انداز روابط اقتصادی ایران و انگلیس که با حضور نمایندگانی از دو هیأت متشکل از ۵۰ شرکت تجاری، کشاورزی و صنایع دامی از ایران و ده ها شرکت انگلیسی و با حضور نمایندگانی از وزارت امور خارجه و وزارت تجارت بین الملل انگلیس در لندن برگزار شد، به سوالات خبرنگاران ایرانی پاسخ گفت.
وی، حضور پرتعداد شرکت های ایرانی و انگلیسی در این همایش را نشان دهنده ظرفیت های موجود برای توسعه همکاری های اقتصادی عنوان کرد و گفت: یکی از ویژگی هایی که ما در روابط جدید خود با انگلیس می بینیم، ظرفیتی است که شرکتهای کوچک و متوسط دارند. ما همواره ذهن مان بر شرکت های خیلی بزرگ مانند شرکت نفت و گاز «شل» و «بریتیش پترولیوم» متمرکز بوده اما واقعیت آنست که شرکت های کوچک و متوسط می توانند در زمینه ی کسب درآمدهای حاصل از صادرات و استارت آپ ها برای کشور بسیار سود آوری داشته باشند. آنها همچنین می توانند با شرکت های انگلیسی کارشان را در زمینه صادرات، توسعه دهند و باعث افزایش روندی شوند که اینک در ایران برای طراحی اقتصاد بدون نفت شروع شده است.
بعیدی نژاد افزود: بنابر این، ما باید تمرکز ذهن مان را از آن مسائل گذشته که فقط به شرکت های خیلی بزرگ فکر می کردیم خارج کنیم و در عرصه شرکت های کوچک و متوسط کار کنیم که ظرفیت بسیار زیادی وجود دارد. این شرکت ها از قابلیت ریسک پذیری بالاتری برخوردار هستند و می توانند در تبادل های اقتصادی شرکت کنند.
وی همچنین عنوان کرد شرکت های کوچک و متوسط، ارزیابی ریسک شرکت های خیلی بزرگ که به دلایل مسائل سیاسی وارد تعاملات نمی شوند را ندارند؛ خیلی راحت تر می توانند مسائل خودشان را مدیریت ...

سرخط اخبار