دکتر احمد رئیس السادات به مناسبت روز جهانی پوکی استخوان اظهار داشت: پوکی استخوان شایع ترین بیماری متابولیک استخوان است و از معضلات اصلی تهدید کننده سلامت به ویژه در سالمندان به شمار می رود.

دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران با اشاره به چند نکته اصلی برای پیشگیری از پوکی استخوان گفت: این بیماری هم به دلیل اختلالاتی که در عملکرد فرد ایجاد می کند و هم به علت شکستگی های ناشی از آن، می تواند اثرات مخربی بر کیفیت زندگی مبتلایان داشته باشد.
به گزارش ایسنا، دکتر احمد رئیس السادات به مناسبت روز جهانی پوکی استخوان اظهار داشت: پوکی استخوان شایع ترین بیماری متابولیک استخوان است و از معضلات اصلی تهدید کننده سلامت به ویژه در سالمندان به شمار می رود.
وی افزود: در پوکی استخوان تراکم استخوان ها کاهش می یابند و استخوان ها متخلخل تر می شود و به دلیل تغییر کیفیت ساختاری استخوان، خطر و احتمال شکستگی در آنها افزایش می یابد. این بیماری هم به دلیل اختلالاتی که در عملکرد فرد ایجاد می کند و هم به علت شکستگی های ناشی از آن اثرات مخربی بر کیفیت زندگی مبتلایان دارد.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر) توسط سازمان بهداشت جهانی و بنیاد بین المللی استئوپروز روز جهانی پوکی استخوان نامگذاری شده است. هدف از نامگذاری این روز، ارتقای سطح آگاهی عمومی در خصوص پیشگیری، تشخیص و درمان پوکی استخوان است.
وی گفت: هر سال به صورت سمبلیک شعار یا نمادی برای معرفی این روز و فعالیت های یکساله مرتبط با آن در نظر می گیرند. امسال (۲۰۱۹) عنوان " آن است پوکی استخوان" به عنوان سرتیتری برای تصاویر و داستان های احساسی مردمی که دچار پوکی استخوان شده اند جهت تاثیرگذاری بر سایرین در نظر گرفته شده است.
دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران گفت: حدود ۱۷ درصد بزرگسالان بالای ۳۰ سال دچار پوکی استخوان هستند و این آمار در استان های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار