نمایندگان پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه ای خواستار وضع تحریم هایی علیه ترکیه در ارتباط با اقدامات این کشور در شرق دریای مدیترانه شدند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اکثریت قاطع نمایندگان پارلمان اروپا (بازوی قانونگذاری اتحادیه اروپا) روز پنج شنبه به قطعنامه ای که طی آن از اعضای اتحادیه اروپا خواسته شده که تحریم هایی را ظرف یک ماه آینده علیه ترکیه وضع کنند، رأی مثبت دادند.
در این قطعنامه غیرالزام آور که با 631 رأی موافق و تنها 3 رأی مخالف به تصویب رسیده است، تأکید شده است: «رهبران اروپایی باید وارد عمل شده و تحریم های سختی را در واکنش به اقدامات غیرقانونی ترکیه [در شرق مدیترانه] وضع کنند.»
نمایندگان پارلمان اروپا در این قطعنامه که به گفته خبرنگار رویترز تحت فشار دولت فرانسه به صحن پارلمان اروپا آمده و در نهایت به تصویب رسیده، عملیات اکتشاف گاز ترکیه در شرق دریای مدیترانه را غیرقانونی خوانده اند؛ این در حالی است که ترکیه اکتشاف و استخراج گاز در شرق مدیترانه را حق قانونی خود می داند.
هفته گذشته ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه در اظهاراتی تهدیدآمیز خطاب به مقامات آنکارا گفت: «ترکیه می داند که باید چه کار کند. تقابل یا همکاری؛ به آنها بستگی دارد.»
توقف کشتی ترکیه ای در مدیترانه به ظن حمل سلاح برای لیبی
آکسوی: ترکیه و قبرس ترک نشین فعالیت خود در مدیترانه شرقی را ادامه خواهند داد
برگزاری رزمایش دریایی در مدیترانه از سوی ترکیه

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار