تهران- ایرنا- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صمت با اشاره به اینکه سامانه «تاپ» در راستای طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار ایجاد شده است، گفت: در این سامانه تاکنون چهار هزار پروژه تقاضای فناورانه برای واحدهای تجاری، صنعتی و معدنی ثبت شده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر برات قبادیان در رویداد ارائه نیازهای فناورانه معدن و صنایع معدنی، زیر ساخت ها و پلتفرم هایی که برای استفاده از نوآوری و فناوری در وزارت صمت ایجاد شده است را تشریح کرد و در مورد ارتباط بین صنعت و دانشگاه گفت: صنعت و دانشگاه به چند دلیل به یکدیگر نیاز دارند. در شرایط کنونی که صنعت با تحریم مواجه است و نرخ دلار برای واردات فناوری و نیازمندی های صنعتگران ایجاد اشکال می کند، صنعت به دانشگاه نیاز دارد. از طرفی به عنوان یک عضو هیات علمی باور دارم که در شرایط امروز دانشگاه نیز به صنعت نیاز دارد و بخشی از هزینه های دانشگاه باید از صنعت تامین شود.
وی افزود: بنابراین سامانه «تاپ» در راستای طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار ایجاد شده است تا صنعت، چالش های خود را در این سامانه مطرح کرده و دانشگاه در قالب رساله ها و تزهای دانشگاهی در مورد این چالش ها تحقیق خواهد کرد و راه حل های فناورانه برای چالش های صنعت ارائه می کند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صمت ادامه داد: با وجود اینکه سامانه از نیمه دوم سال افتتاح و برای ثبت نام چهار هزار بنگاه هدف گذاری و ایجاد شده بود اما تا امروز هشت هزار بنگاه صنعتی، معدنی و تجاری در آن ثبت نام کرده اند. همچنین پیش بینی ما برای سه هزار پروژه بود اما تاکنون در سامانه «تاپ» چهار هزار پروژه تقاضای فناورانه برای واحدهای تجاری، صنعتی و معدنی ثبت شده است.
قبادیان وضعیت کنونی کشور را «ایام طلایی مشارکت صنعت و دانشگاه» معرفی کرد و گفت: در حال حاضر صنعت برای بومی سازی دانش آمادگی دارد، در سال ۹۷ در حدود ۴۳ میلیارد دلار برای خرید دانش فنی و واردات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.