تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اظهارات آمریکایی ها برای کمک به ملت ایران چیزی جز فریب و دروغ نیست، گفت: اگر ملت آمریکا نیاز به کمک دارد، آماده این کار هستیم اما ما نیازی به کمک آنها نداریم.

به گزارش سپاه نیوز، سردار پاسدار حسین سلامی روز پنجشنبه در حاشیه رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت در جمع خبرنگاران، گفت: بیمارستان های سیار ما تمام تجهیزات پزشکی، تشخیصی و درمانی را دارند، ضمن اینکه از لحاظ تخت بستری و امکانات آی سی یو مجهز بوده و می تواند به صورت متوالی این تجهیزات در قالب بیمارستان صحرایی و سیار قرار گیرد.
وی افزود: می توانیم بخش های مختلف بیمارستان های صحرایی را به نقاط مختلفی که جهت تمرکز بهداشتی و درمانی درنظر گرفته ایم منتقل کنیم؛ ضمن اینکه بیمارستان ها به سرعت قابل گسترش بوده و می توان ظرف مدت یک روز، یک بیمارستان سیار را راه اندازی کرده و سریعاً آن را جمع آوری کرد.
ما با استفاده از ظرفیت بیمارستان های سیار می توانیم تمرکز ویژه ای بر نقاط آلوده به ویروس داشته باشیم.
سلامی گفت: حدود ۱۰ بیمارستان سیار در استان هایی که آلودگی بیشتری به ویروس دارند را در کنار ظرفیت های بهداشتی و درمانی و بیمارستان های مکمل قرار داده ایم. از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز، آمادگی خود را برای کمک به حوزه بهداشت و درمان اعلام کرده و این امکان را داریم که در آینده نیز این ظرفیت ها را افزایش دهیم.
فرمانده کل سپاه درباره رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاک سازی محیطی هم گفت: این رزمایش یک عملیات واقعی بود که نیروی زمینی سپاه با استفاده از امکانات خود توانست در محیط هایی که آلودگی بیشتر دارند، انجام دهد.
سلامی با بیان اینکه به دلیل آنکه جنگ های بیولوژیک و مقابله با آن در دستورکارمان بوده است و تصور داریم که می توانیم در نبردهای هسته ای و شیمیایی و بیولوژیک درگیری خاصی داشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار