فیز وان از سیستم عکاسی جدید XT رونمایی کرد

زومیت پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۰
فیز وان، به عنوان یکی از مطرح ترین شرکت های فعال در حوزه ی عکاسی از جدیدترین سیستم دوربین خود با نام XT و تمرکز بر عکاسی سفری، طبیعت و منظره رونمایی کرد.

فیز وان ( Phase One ) از سیستم مدیوم فرمت XT جدید رونمایی کرد که با شعار «مناسب عکاسی در سفر» عرضه می شود. سیستم عکاسی جدید خصوصا برای تصویربرداری از مناظر بسیار مناسب خواهد بود. محصول جدید فیز وان از سه بخش اصلی تشکیل می شود: بخش پشتی دیجیتال IQ که در دو نسخه ی ۱۵۰ و ۱‍۰۰ مگاپیکسلی عرضه می شود. احتمالا تجهیزهای سری IQ آتی هم قابلیت هماهنگی با این سیستم را خواهند داشت. بدنه ی سبک مجهز به شاتر به علاوه ی Cambo WDS سه عدد لنز ساخت شرکت Rodenstock
بدنه ی XT را می توان پلی بین لنز و بخش دیجیتال پشتی آن دانست. این بدنه ی سبک مجهز به شاتر دوحالته بوده و همچنین بخش اتصال به پایه ی آن نیز از نوع Arca Swiss است. چرخ گردان تغییر لنز نیز روی همین بدنه قرار دارد که لنز را تا ۱۲ میلی متر در هر جهت جابه جا می کند. قابلیت مذکور به عکاس امکان می دهد که نمایی با کیفیت بالاتر از منظره ثبت کند.
لنزهایی که با سیستم جدید فیز وان عرضه می شوند شامل HR Digaron-S 23mm F5.6، HR Digaron-W 32mm F4 و HR Digiron-W 70mm F5.6 ساخت شرکت Rodenstock هستند. همه ی لنزها مجهز به شاتر الکترومغناطیسی X-Shutter بوده که قابلیت تغییر سرعت شاتر را از ۷۰ تا یک هزارم ثانیه به کاربر می دهد. به علاوه تیغه های شاتر نیز از فیبر کربن ساخته شده اند. شرکت سازنده ادعا می کند که شاتر عمری برابر با ثبت ۵۰۰ هزار تصویر را دارد.
فیز وان در بیانیه ی مطبوعاتی سیستم جدید عکاسی XT، آن را اولین نمونه در نوع خود خواند و که تمرکز اصلی در توسعه ی آن، به عکاسی در سفر و تصویربرداری از مناظر مربوط می شود. محصول جدید با بخش دیجیتال IQ4 150MP قیمت ۵۶،۹۹۰ دلاری خواهد داشت. فیز وان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار