ساخت مدارس زلزله زده کرمانشاه تا مهرماه به پایان می رسد

برنا نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۴:۴۹
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: مدارس باقی مانده زلزله کرمانشاه تا مهر ۹۸ تحویل داده می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پاسخ به پرسشی درباره روند نظارت بر فضای آموزشی ساختمان های قدیمی که تحت عنوان مدرسه غیردولتی مجوز دریافت می کنند گفت: ما هرگز از استحکام بنا چشم پوشی نمی کنیم. اگر ساختمانی از استحکام لازم برخوردار نباشد و سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب و ایمنی نصب نکرده باشد، گواهی تائیدیه ای برای آن صادر نمی شود.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه البته در مواردی به موسس برای رفع اشکالات فرصت می دهیم گفت: بحث استحکام و ایمنی مدارس برای ما جدی است. تاکید داریم که بیش از ظرفیت در نظر گرفته برای این مدارس، دانش آموز جذب نشود زیرا معتقدیم حفظ ایمنی دانش آموزان حائز اهمیت است.
رخشانی مهر با تاکید بر اینکه اگر مدرسه ای حداقل های ایمنی و استاندارد را نداشته باشد گواهی تائیدیه دریافت نمی کند گفت: در این زمینه بعضاً اختلاف نظرهایی وجود دارد و گاهی انتظار دارند ما از ضوابط کوتاه بیاییم، اما اینطور عمل نمی کنیم.
او در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر وجود مدارس کانکسی در مناطق زلزله ده کرمانشاه، گزارشی از وضعیت ساخت و ساز مدارس در این مناطق ارائه و اظهار کرد: در کرمانشاه بسیار خوب عمل کردیم. همکاران ما در کرمانشاه شبانه روز کار می کردند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: در زلزله، ۸۷ مدرسه تخریب شده بود که ۵۹ مدرسه را تا اول مهر ۹۷ توسط رئیس جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس بازسازی کردیم و دانش آموزان به مدارس خود بازگشتند، دو مدرسه دیگر نیز در دهه فجر تحویل شد. در پنجم دی ماه سال گذشته همایشی برای تکریم خیرین ...