نماینده دائم عربستان در سازمان ملل روز سه شنبه با تکرار اتهامات این کشور علیه قطر، تاکید کرد که دوحه باید دست از مواضع سابق و حمایت از تروریست ها بردارد تا روابطش با عربستان بهبود یابد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
«عبدالله بن یحیی المعلمی» نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه خبری «راشاتودی» گفت که بحران میان قطر و کشورهای حوزه خلیج فارس می تواند طی ۲۴ ساعت حل و فصل شود.
وی ادعا کرد: در صورتی که قطر دست از مواضع سابق خود و حمایت از تروریست ها بردارد و دیگر رسانه در اختیار احزاب تندرو قرار ندهد و در امور داخلی سایر کشورهای عربی دخالت نکند، روابط دوحه و کشورهای حوزه خلیج فارس طی چند ساعت بهبود می یابد.
این در حالی است که پایگاه خبری «الخلیج الجدید» چندی پیش به نقل از برخی منابع دیپلماتیک عربی از حل احتمالی بحران دیپلماتیک عربستان و متحدانش با قطر و آشتی قریب الوقوع میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس طی روزهای آینده خبر داده بود، ولی در عین حال تاکید کرد که این بحران هنوز حل نشده است.
به نوشته این پایگاه خبری، طی روزهای اخیر نشست هایی میان مقامات عضو این شورا در کویت و عمان برگزار شده که در نتیجه آنها توفقاتی بدست آمده که احتمالا به زودی اعلام خواهد شد، اما این توافقات در لحظات پایانی به دلیل عقب نشینی امارات از مذاکرات، نهایی نشده است.
روابط چهار کشور عربی عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین با قطر به دنبال اولین سفر خارجی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در سال ۹۶ (۵ ژوئن ۲۰۱۷) به ریاض و اتهام های چهار کشور یادشده علیه دوحه قطع شد و تلاش های واشنگتن تا به این روز برای حل این بحران به منظور اعمال فشار بیشتر به ایران راه به جایی نبرده است.
منبع: ایرنا

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار