کروم، سافاری و اج نرم افزار فلش پلیر که برای جستجوی وب با ویدئو ، انیمیشن و بازی استفاده می شد را برای همیشه حذف کردند.

به گزارش خبرنگار ، با انتشار نسخه Firefox 85 توسط موزیلا در روز سه شنبه، فناوری Flash که قبلاً در مورد استفاده قرار می گرفت برای همیشه از بین رفته است. این نرم افزار به طور گسترده ای برای گسترش بازی، ویدئو و انیمیشن در وب مورد استفاده قرار گرفته می گرفت، هرچند Adobe در پایان سال ۲۰۲۰ پشتیبانی از آن را متوقف کرد. Firefox آخرین مرورگر اصلی بود که از Flash پشتیبانی می کرد. استیو جابز با ممنوعیت استفاده از Flash در آیفون و آیپد، به نابود شدن آن کمک کرد با دستور او در سپتامبر ۲۰۰۲ فلش در Safari 14 از کار افتاد. Google Chrome، پرکاربردترین مرورگر حال حاضر، در ۱۹ ژانویه با نسخه ۸۸ کاملا فلش را از خود جدا کرد.
سازندگان مرورگر ها سال ها می خواستند Flash را حذف کنند و از استاندارد های پیشرفته تری که مستقیماً در وب ساخته شده استفاده کنند. نامه «اندیشه های فلش پلیر» جابز در سال ۲۰۱۰ مخالفت ها را قوت بخشید و Adobe با از بین بردن نسخه اندروید فلش در سال ۲۰۱۱، حذف پلیر خود را آغاز کرد.
برای حذف کامل Flash سال ها تلاش شده است. ادوبی تا سال ۲۰۱۷ وقت داشت تا اعلام کند که Flash در پایان سال ۲۰۲۰ پشتیبانی نمی شود و هنوز هم برخی از آن ها مایلند کاری کنند تا Flash مدت زمان بیشتری بیشتر بماند.
شرکت نرم افزاری Macromedia در دهه ۱۹۹۰ افزونه مرورگر Flash Player و ابزار هایی را برای کمک به توسعه دهندگان در ایجاد محتوای Flash توسعه داد. Flash پلیر مشکلات ویدیو و صدا در وب را کاهش داد و زمینه کار را برای سایت هایی مانند YouTube هموار کرد.
فلش همچنین به بازی های آنلاین بی شماری و بهبود گرافیک و انیمیشن کمک می کند. اما موفقیت فلش تحت ...

سرخط اخبار