کبگانیان:

بیش از ۴۰ میلیون دوز واکسن کرونا خریداری می شود

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۸:۴۷
قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور از خرید بیش از ۴۰ میلیون دوز واکسن کرونای خارجی از منابع معتبر خبر داد.

به گزارش خبرنگار منصور کبگانیان، قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در حاشیه جلسه ۱۴۳ شورای راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: جلسه ۱۴۳ از شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور امروز با حضور متخصصان واکسن کرونا برگزار شد. در این جلسه اخبار واکسن کووید ۱۹، چالش های تولید و خرید واکسن کرونا توسط دستگاه های ذی ربط بررسی شد.
خرید واکسن کرونا متوقف نمی شود
او افزود: مسئولانی از وزارت بهداشت، ستاد اجرایی فرمان امام و مسئولین واکسن سازی های دارای سابقه مثل رازی و پاستور، محققین و دانشمندان فرهنگستان علوم پزشکی در این جلسه شرکت داشتند و عنوان این جلسه تولید و خرید واکسن کرونا بود. هیچ کدام از این دو مورد یعنی خرید و ساخت متوقف نمی شود.
کبگانیان تصریح کرد: اولین نکته این بود که عدم خرید واکسن از کشور های دشمن حمایت از سلامت احاد ملت است، زیرا برخی از این واکسن ها در پلتفرم های شناخته شده نیستند. نکته بعدی این بود که در کنار خرید واکسن از کشور های تولید کننده حمایت از تولید ملی واکسن بسیار ضروری و جزو وظایف ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور است. به علت شرایط اضطراری فاز ساخت اضطراری به یک سال تقلیل پیدا کرد، در حالی که معمولا مجوز های واکسن ۵ سال طول می کشد. به دلیل این شرایط کنونی سازمان های ناظر فاز اضطراری و تاییدیه ها را زودتر انجام دادند، ولی تاییده های نهایی ملی را فقط کشوری مثل عربستان داده که محل سوال است.
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: در کشور ۶ موسسه از دولت و نظام برای تولید واکسن کرونای ایرانی تاییدیه گرفته اند. البته بر اساس آمار جدید ۹ شش شرکت ایرانی در حال تولید ۶ نوع واکسن در چهار پلتفرم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار