رفتینگ رفتین؟

مجله دلتا چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹

رودگردی باب میل هیجان طلب هاست! سفر به اعماق طبیعت بکر با چاشنی آدرنالین!
بالا و پایین پریدن روی موج های خروشان رودخانه ای پر پیچ و خم در حالی که در یک قایق پارویی نشسته اید می تواند بهترین تجربه زندگی شما باشد. تور رفتینگ یکی از محبوب ترین تفریحات این روزهای گردشگران هیجان طلب به شمار می رود. با صفحه گردشگری مجله پیام دلتا همراه باشید تا با هم به تور مجازی رفتینگ در رودخانه های خروشان در یکی از مهمترین مراکز گردشگری هیجان انگیز سفر کنیم و غرق در هیجان، لذت ببریم.
رفت یعنی قایق چوبی!
کلمه رفت در لغت به معنای قایق های چوبی است که با کنار هم قرار دادن تعدادی الوار و بستن آنها به هم ساخته می شود. همان چیزی که ما به آن کلک نیز می گوییم . بومیان آمریکایی اولین ابداع کننده این نوع قایق ها در جهان بودند. قایق های رفتینگ درابتدا فقط برای جابجایی افراد و حمل کالاهای مختلف مورد استفاده قرار می گرفت. از سال۱۹۸۰، یعنی حدود 40 سال قبل این قایق ها برای مصارف توریستی تفریحی هم مورد استفاده قرار گرفت. امروزه تورهای قایق سواری روی رودهای خروشان به یکی از پرطرفدارترین انواع سفر تبدیل شده است.
رودگری را میشناسید؟
به رفتینگ رودگردی هم می گویند. رودگردی یکی از پرطرفدارترین انواع سفر برای ماجراجویان است. در رودگردی مسافران سوار بر قایق های مخصوص رفتینگ ضمن لذت بردن از هیجان رویارویی با امواج رودخانه ها، از میان کوه ها، جنگل ها، مزارع، دشت ها، روستاها و … عبو می کنند و چشم اندازی می بینند که با هیچ وسیله دیگری قابل دیدن نیست. در بعضی موارد، کارهای هیجان انگیز دیگری هم به رودگردی اضافه می شود. مثلا چپ شدن قایق و شنا در امواج خروشان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار