روحانی: طی هفته های آینده واکسیناسیون آغاز می شود

لوگوی انتخاب انتخاب . سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۲۴
رئیس جمهور تاکید کرد که دولت مصمم است ظرف هفته های آینده و با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، عملیات واکسیناسیون را در کشور مطابق جدول طراحی شده از جامعه هدف آغاز کند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حسن روحانی عصر سه شنبه در جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا و پس از دریافت گزارش های دستگاه های ذیربط نظیر بانک مرکزی، وزارتخانه های صمت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص آخرین اقدمات صورت گرفته برای تامین ارز و منابع مورد نیاز برای ساخت، تامین و واردات واکسن کرونا، گفت: تامین واکسن کرونا جزو اولویت های کشور است.
به گزارش انتخاب، رئیس جمهور با بیان اینکه باید در کنار سایر احتیاجات دارویی و تجهیزات پزشکی، واکسن کرونا با اولویت تولید و تامین شود، اظهارداشت: اگر تحریم ها، مانع تراشی ها و ایجاد محدودیت ها در تامین منابع خرید واکسن از سوی دولت تروریست ترامپ نبود، قطعا واکسیناسیون را خیلی زودتر می توانستیم آغاز کنیم و این نیز این جنایتی بود که آمریکایی ها در حق ملت ایران انجام دادند.
روحانی تصریح کرد که به رغم همه این مانع تراشی ها و ایجاد محدودیت ها، اقدامات لازم برای خرید واکسن انجام شده و اولین محموله آن که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان است ظرف هفته های آتی وارد کشور می شود و بلافاصله نیز درچارچوب سند ملی تدوین شده، واکسیناسیون آغاز می شود.
در این جلسه همچنین قرارگاه عملیاتی، گزارش تکمیلی از احتمال شیوع موج چهارم کرونا و مخاطرات آن و نقش عدم رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی از جمله در سفرها و اجتماعات مذهبی، ملی و خانوادگی ارائه و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.
رئیس جمهور در همین ارتباط به قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و کمیته بهداشتی و درمانی در خصوص تشدید نظارت ها ماموریت داد و گفت که باید تکلیف هر دستگاه نظارتی در خصوص اجرای دقیق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار