پردازنده های آپولو لیک اینتل پیش از پایان گارانتی از کار می افتند

زومیت چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۲
درحالی که این روزها اینتل دوران سختی را سپری می کند، مشکل به وجودآمده در پردازنده های سری آپولو لیک نیز این شرکت را بیش از پیش زیرفشار خواهد گذاشت.

جزئیات مندرج در سند اعلان تغییر محصولی(PCN) که اخیرا منتشر شده، نشان می دهد اینتل  چهار پردازنده ی سلرون و پنتیوم از سری آپولو لیک (Apollo Lake) را به دلیل مشکلات افت کارکرد از نو طراحی می کند. مشکل از همان جایی نشئت می گیرد که اولین بار به صورت ناگهانی در خانواده ی پردازنده های اتم C2000 ظاهر شده بود. این مشکل چنان تأثیر گذار بود که اینتل تصمیم گرفت صندوق ذخیره ای برای پوشش هزینه های مرتبط با جایگزینی این پردازنده ها تأسیس کند.
اینتل سری آپولو لیک را در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد. این پردازنده ها با بهره گیری از ریزمعماری Goldmont همانند بسیاری از تراشه های قبل و بعد از خود، از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری استفاده می کردند. با اینکه سری آپولو لیک فقط تعداد محدودی از پردازنده های سلرون و پنتیوم را شامل می شود، در طیف وسیعی از محصولات از جمله کامپیوترهای دسکتاپ و  لپ تاپ و تبلت های هیبریدی و کامپیوترهای یکپارچه (ALL-in-One) به کار رفته است.
آنچه در ادامه آمده، توضیحات اینتل درباره ی مشکل پیش آمده در سند PCN 117143-00 است:
اینتل مشکلی در گذرگاه Low Pin Count یا به اختصار LPC، ساعت آنی (Real Time Clock) و رابط های کارت اس دیِ موجود در تراشه های سلرون N3350 ،J3355 ،J3455 و پردازنده ی پنتیوم N4200 شناسایی کرده که پس از چند سال استفاده، به افت کیفی سیگنال ها با سرعتی بیشتر از اهداف سطح کیفی تعریف شده ی اینتل منجر می شود.
آنچه اینتل تلاش کرده در توضیحات خود نشان دهد، ذکر این نکته است که مشکل موجود در تراشه های سری آپولو لیک اطمینان ناپذیربودن است؛ یعنی این سری از تراشه های ۱۴ نانومتری شرکت به احتمال زیاد قبل از پایان یافتن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار