ایلنا نوشت: نماینده تهران در مجلس دهم گفت: «من نیت خوانی نمی کنم که قصد آقای قالیباف تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری است یا خیر، اما نوع و سبک کار یک مقداری شائبه برانگیز است و چون همراه با تبلیغات رسانه ای فراوان است.»

نماینده سابق مجلس درباره سفرهای استانی قالیباف گفت: تمامی روسای مجلس از گذشته تا امروز همواره سفرهایی را به استان ها داشتند، در استان حضور پیدا می کردند دیدارها و نظارت هایی انجام می شد اما هیچکدام به اندازه این مجلس پر سروصدا نبود.
محمود صادقی نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصلاح طلب درخصوص سفر نمایندگان به مناطق مختلف در استان ها با عناوینی همچون نظارت میدانی به خبرنگار ایلنا، گفت: این که مسئولین آن هم مسئولین بالای نظام در بین مردم باشند و از نزدیک مشکلات مردم خصوصاً مناطق محروم را لمس و درک کنند کار پسندیده ای است و نباید مسئولان به نشستن در مرکز و دریافت گزارش ها عادت کنند، پس این بازدیدهای میدانی ضرورت دارد. اما به نظرم هر دستگاهی متناسب با شأن و جایگاه و وظایف و اختیاراتش باید عمل کند.
وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی بیش از ۲۹۰ نماینده از سراسر کشور و حوزه های انتخابی مختلف دارد. به نظرم اگر هدف رسیدگی به مشکلات مناطق محروم و حوزه های انتخابیه است، بهتر است مجلس این کار را متوجه آحاد نمایندگان کند.
صادقی در ادامه اظهار داشت: مجلس باید اولاً نمایندگان را از لحاظ سبک کار و ارتباط با مسئولان توانمندسازی کند، ثانیاً به طور منظم می توانند برنامه ریزی کنند که از نمایندگان گزارشات نظارتی دریافت و بعد مشکلات حوزه های انتخابیه را در کمیسیون تخصصی به طور منظم مطرح کنند و بعضاً حتی کمیسیون ها را با اعضاء و رؤسای شان منظم به مناطق مختلف گسیل کرد.
وی افزود: البته این حضورها اگر با تعامل با قواهای دیگر و دستورات اجرایی باشد مؤثرتر خواهد بود و یک هم افزایی بین قواها ایجاد می کند. هرچند کار مجلس اجرایی نیست، اما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار