رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی از 82 به 62 درصد موجب رشد صعودی مبتلایان به کرونا و افزایش مرگ و میر مخصوصا در 4 استان کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ طاهره چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: وضع ابتلا کرونا در استان های اصفهان، تهران، قم و آذربایجان شرقی به شدت نگران کننده است.
بررسی ها در این استان ها و دیگر نقاط کشور نشان می دهد رشد صعودی مبتلایان به کرونا و افزایش مرگ و میر های ناشی از کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی از ۸۲ به ۶۲ درصد است.
او با اشاره به اینکه برگزاری راهپیمایی محلی اربعین در کشور بویژه استان های پرخطر کرونا از جمله اصفهان ممنوع است افزود: هم اکنون در مقایسه با ماه های ابتدای شیوع کرونا، عادی شدن رفتار ها و بی توجهی مراعات مردم به رعایت فاصله گذاری ها و زدن ماسک بیشتر شده و شاهد ابتلای مجدد افرادی هستیم که قبلاً به کرونا مبتلا شده اند از جمله در استان قم و این موضوع در نتایج تحقیقات واکس کرونا هم تأثیر داشته است.
چنگیز ادامه داد:در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که موضوع برخورد و مجازات با کسانیکه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند با هماهنگی با سیستم قضائی با جدیت بیشتری دنبال شود، با توجه به افزایش بیماری تنفسی و آنفولانزا در فصل پاییز، رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله فاصله گذاری، زدن ماسک و ضدعفونی کردن مرتب دست ها به عنوان یک عادت معمول زندگی تا ریشه کن شدن کرونا ضروری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تأکید کرد: درباره مصاحبه کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در فضای مجازی باید بگویم که آمار ارائه شده دقیق است و نگفته ایم که این آمار ناشی از بازگشایی مدارس است بلکه تأکید بر خودداری از حضور در مدرسه، دانش آموزان و معلمان مبتلا و دانش آموز و کادر مدرسه ایی که در خانواده هایشان دست کم یک نفر مبتلا به کروناست.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار