عضو کانون بازنشستگان تامین اجتماعی قزوین می گوید: اموال کارگران و بازنشستگان در سازمان تامین اجتماعی متعلق به خود آنهاست و مجلس نمی تواند با اختیارات فرا قانونی به آن دست اندازی کند.
«عیدعلی کریمی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه "مساله این است که اموال سازمان تامین اجتماعی گوشت قربانی شده که هر کسی می خواهد قسمتی از آن را صاحب شود" اظهار داشت: هرچند شنیدیم این طرح از مجلس کنار گذاشته شد اما انتظار ما جامعه کارگری و بازنشستگان از نماینده های مجلس این است که در این شرایط سخت که هم گرانی و هم کرونا عاصی مان کرده با تصویب طرحِ «تامین کالاهای اساسی» که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، منابع تخصیص یافته به همسان سازی را بعد از عمری انتظار که هنوز نیم بند آن هم اجرایی نشده، بر باد ندهند.
وی با بیان اینکه مجلس باید بدنبال تصویب قوانین و طرح هایی باشد که باعث بهبود و بالا بردن کیفت زندگی بازنشستگان شود، افزود: یکی از این طرح ها سیاست ترمیم حقوق با اجرای قانون همسان سازی یا متناسب سازی دستمزد بازنشستگان است که به دلیل مهار نشدن تورم از سوی دولت و مجلس، آثار افزایش حقوق اجرای آن از بین رفت و عملا رضایتمندی لازم را در بین بازنشستگان ایجاد نکرد.
کریمی افزود: علاوه بر بحث معیشت، موضوع درمان و بیمه تکمیلی و برخورداری از تسهیلات رفاهی هم ازجمله مسائل مهمی است که باید به آن از سوی دولت و مجلس پرداخته شود. البته اساس ارائه درمان در سازمان تأمین اجتماعی با وجود قانون الزام کاملاً رایگان است و قانون الزام نیز دقیقاً بر این اساس و چارچوب تنظیم شده است بنابراین تا زمانی که قانون الزام اجرا نشده، دولت و مجلس وظیفه دارند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار