موافقت وزیر راه برای معافیت تاکسی های حومه ای در پرداخت عوارض آزادراهی

مثلث آنلاین چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۷
معاون ساخت و توسعه آزادراه ها گفت: به تازگی وزیر راه موافقت کرده است که تاکسی های حومه ای که در اطراف شهرها تردد دارند، معافیت پرداخت عوارض آزادراهی داشته باشند، همچنین برای عبور های بیش از 40 بار در ماه تخفیف 20 درصدی داریم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
محمد حسین میر شفیعی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین جزئیات اجرای طرح پرداخت عوارض الکترونیک آزادراهی بدون توقف، اظهار داشت: تلاش کرده ایم ابزارهای الکترونیکی مختلف برای همه نوع کاربر در بخش پرداخت الکترونیکی عوارض داشته باشیم تا کاربران با مشکل مواجه نشوند.
معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل افزود: به هر حال سیستم پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی باید پوشش همگانی داشته باشد و افرادی هم که تلفن همراه هوشمند ندارند، دچار مشکل نشوند .
* تخفیف 20 درصدی برای عبور های بیش از 40 بار در ماه
وی بیان کرد: به تازگی مصوب شده است که خودرو هایی که ماهانه بیش از 40 بار در یک مسیر آزادراهی تردد دارند، مشمول تخفیف 20 درصدی عوارض آزادراهی می شوند.
معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ادامه داد: عبور مکرر خودروها در سیستم ما ثبت می شود و زمانی که در ماه به 40 عبور و یا بیشتر رسید، تخفیف 20 درصدی عوارض آزادراهی برای آنها اعمال می شود، این کاربران می توانند کیف پول الکترونیک خود را شارژ کنند و در صورت عبور بیش از 40 بار در ماه، تخفیف های 20 درصدی به حساب آنها بر می گردد.
* معافیت پرداخت عوارض برای تاکسی ها در آزادراه های حومه ای
میرشفیع اظهار داشت: به تازگی وزیر راه و شهرسازی موافقت کرده است که تاکسی های حومه ای که در حومه و اطراف شهرها هم تردد دارند، برای عبور از آزادراه های اطراف، معافیت پرداخت عوارض آزادراهی داشته باشند.
وی افزود: به عنوان مثال در شهر ی نظیر تهران که تاکسی ها در مسیر فرودگاه امام ...