رئیس هیأت مدیره نظام پرستاری اصفهان گفت: پنج هزار و ۲۹۱ نفر از جامعه پرستاری استان اصفهان در بحران کرونا در خط مقدم مبارزه با این بیماری بودند.

به گزارش ایمنا ، احمدرضا یزدان نیک دبیر سازمان نظام پرستاری اصفهان در دیدار با شهردار اصفهان با بیان اینکه صنف پرستاران پس از معلمان بیشترین جمعیت را در استان اصفهان به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: به لحاظ تأثیرگذاری در جامعه آنهایی که مردانه و زنانه در شرایط کمبود امکانات ایستادند و از کمترین امکانات نیز برخوردار نبودند و با جانفشانی جان بسیاری از مردم را نجات دادند پرستاران ما بودند.
وی با بیان اینکه لازم است خدمات فرهنگی، رفاهی و تفریحی مناسب در اختیار جامعه پرستاری گذاشته شود، تصریح کرد: در برخی شهرها این امکانات در اختیار پرستاران قرار دارد اما در شهر اصفهان که در بسیاری از زمینه ها در کشور نمونه است متأسفانه این کمبودها احساس می شود. یکی از خواسته های اصلی پرستاران این است که این قشر صاحب جایگاهی که شایسته آن هستند شوند.
دبیر سازمان نظام پرستاری اصفهان تصریح کرد: لازم است تفاهم نامه ای با شهرداری نوشته شود تا هر جایی که نیاز به کمک این دو سازمان به همدیگر است حمایت های لازم صورت بگیرد تا دِین شهر نسبت به جامعه پرستاری و سلامت شهروندان ایفا شود.
وی اضافه کرد: پرستاران در تمام دنیا در مقولات زیست محیطی و مسائل سلامت جامعه پیشرو هستند، شهرداری نیز بهتر از سازمان های دیگر در موضوع سلامت می تواند نقش آفرینی کند و لازم است در موضوع پیشگیری سرمایه گذاری های لازم صورت بگیرد.
جامعه پرستاری استان حدود ۸ هزار و ۸۰۰ عضو دارد
رئیس هیأت مدیره نظام پرستاری اصفهان و عضو هیأت علمی دانشکده پرستاری اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه جامعه پرستاری استان حدود ۸ هزار و ۸۰۰ عضو دارد، اظهار کرد: در بحران کرونا جامعه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری