شهردار تهران از اولویت شهرداری برای اتصال منطقه ۲۲ شهر تهران به شبکه مترو خبر داد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاحیه ۵۵ پروژه شهری در منطقه ۲۲ شهر تهران گفت: این روز بزرگ را به بانوان عزیز و همه زنان و مادران کشور تبریک می گویم.
وی گفت: اگر افتخاری در این مملکت وجود دارد از دامن مادران است و باید بدانیم که مادران با پرورش فرزندان برومند این سرزمین را رشد دادند.
حناچی ادامه داد: منطقه ۲۲ و منطقه ۲۱ آخرین مناطقی است که به محدوده طرح جامع پیوستند که منطقه ۲۲ بعد از سال ۸۶ به محدوده شهری پیوست.
شهردار تهران تهران افزود: اتفاقی که بعد از سال ۸۶ در این منطقه افتاد موضوعی است که باید ساعت ها درباره اش نوشت و بررسی شود که چرا چنین اتفاقی افتاد.
وی خاطرنشان کرد: در همه اسناد قبل از آن منطقه ۲۱ و ۲۲ آخرین فرصت ای تهران برای تنفس و تفرج بوده است اما اتفاقی برایش افتاد که نمی شود از آن ساده گذشت.
حناچی گفت: یکی از اقدامات ما این بود که طرح تفصیلی این منطقه را به کمیسیون ماده پنج بردیم و تلاش کردیم تا این منطقه سر و سامانی بگیرد.
وی گفت: بعد از آغاز به کار کامل اتوبان تهران شمال، فاصله منطقه ۲۲ تا شهرستانک با خودروی شخصی به کمتر از سی دقیقه خواهد رسید که اتفاق مبارکی است.
حناچی ادامه داد: سالانه در همین فصل آبگیری دریاچه خلیج فارس را آغاز می کنیم و در اینجا یک تصفیه خانه بسیار مجهز قرار داده ایم تا کیفیت آب را بهبود ببخشد.
شهردار تهران تهران افزود: این منطقه آخرین ذخایر زیست محیطی تهران را هم به خود اختصاص داده است و این در حالی است که این منطقه کم آب ترین منطقه شهر تهران است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات این منطقه بارگذاری بیش از حد در سطوح مسکونی است که اگر همه برج ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار