قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین گفت: ۱۶ روحانی برای تغسیل اموات کرونایی در سال جاری در آرامستان استان قزوین مشارکت و همکاری می کنند.

حجت الاسلام علی نعمت الهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با رایزنی انجام شده با سازمان آرامستان های شهرداری قزوین تعداد ۱۶ نفر از روحانیون در روند غسل و تدفین شهروندانی که به دلیل بیماری کرونا فوت کرده اند مشارکت خواهند کرد.
وی بیان کرد: این وظیفه شرعی با استفاده از امکانات و تجهیزات موجود و با رعایت کامل نکات ایمنی بهداشتی و با در نظر گرفتن موازین شرعی دین مبین اسلام انجام می شود تا هیچ گونه دغدغه ای برای خانواده در گذشتگان باقی نماند.
حجت الاسلام نعمت الهی یادآور شد: بر اساس پاسخ اکثر دفاتر مراجع تلاش بر این است که اموات بدون غسل، کفن و نماز دفن نشوند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: این روحانیون از سال گذشته اعزام شده و مشغول ارائه خدمات در زمینه کفن و دفن، نماز میت هستند.
حجت الاسلام نعمت الهی با اشاره به اینکه روحانیون در همه لحظه های نیاز و حوادث غیرمترقبه در کنار سایر نیروهای خدوم و انقلابی حضور داشته اند گفت: روحیه جهادی روحانیون حسب وظیفه شرعی در حوادث طبیعی از جمله زلزله، سیل، بیماری و کارهای عمرانی، خدمت رسانی، مسبوق به سابقه است و این بار در انجام امور شرعی فوت شدگان کرونایی هم آمادگی کامل دارند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: در تلاش هستیم با مشارکت هیئت های مذهبی نسبت به برپایی ایستگاه های سلامت در سطح شهر برای خدمات رسانی به مردم اقدام کنیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار