تب به بالا رفتن درجه حرارت بدن بالای 38 درجه می گویند که موجب تشنج یا مشکلات خطرناک دیگری می شود.

به گزارش  بهداشت نیوز،  ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ﺭﻓﺘﻦ ﺩﺭﺟﻪ ﺣﺮﺭﺍﺕ ﺑﺪﻥ ﺑﺎﻻﻱ 38 ﺩﺭﺟﻪ ﺭﻛﺘﺎﻝ ﺗﺐ ﮔﻔﺘﻪ می شود . ﺗﺐ بخشی از مکانیسم دفاعی بدن است که ﺑﻪ ﺩﻻﻳﻞ ﻣﺨﺘﻠﻒ مانند ﻋﻔﻮﻧﺘﻬﺎ ، ﺑﺪﺧﻴﻤﻲ ﻫﺎ ،ﺍﺧﺘﻼﻻﺕ ﺭﻭﻣﺎﺗﻮﻟﻮﮊﻳﻚ و ﻋﻠﻞ ﺩﺍﺭﻭﻳﻲ ﻭ ... بروز پیدا می کند . تب گاهی ناراحت کننده و دردناک است، اغلب در شب بدتر می شود و سبب برهم خوردن خواب شبانه خواهد شد.
ﺍﮔﺮﭼﻪ ﺗﺐ ﺧﻔﻴﻒ ﻣﺸﻜﻼﺕ جدیدی ﺭﺍ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﻤﻲ ﺁﻭﺭﺩ اما افزایش زیاد درجه حرارت بدن ، سبب  تشنج  می شود و بسیار خطرناک است از این رو باید تب را درمان نمود . برای  درمان تب  ، داروهای شیمیایی و درمان های خانگی فراوانی وجود دارد . در این بخش با نسخه های گیاهی برای درمان تب آشنا خواهیم نمود.
برای درمان تب چه کنیم ؟
برخی از  گیاهان دارویی  به تنهایی و برخی با ترکیب با سایر  گیاهان دارویی  می توانند تب را کاهش داده و درجه حرارت بدن را به حد طبیعی برسانند ، این  گیاهان دارویی  عبارتند از:
درمان تب با برگ ساقه گیاه زبان گنجشک
مواد لازم :
برگ و پوست ساقه گیاه زبان گنجشک 2تا 4 گرم
طرز تهیه :
برگ و پوست ساقه گیاه زبان گنجشک را بکوبید و در یک لیوان آب جوش بریزید و اجازه دهید نیم ساعت دم بکشد سپس آنرا از صافی عبور دهید و روزی سه مرتبه به اندازه یک فنجان بنوشید.
درمان تب با گل شاه پسند
مواد لازم :
گل شاه پسند 2تا 4 گرم
طرز تهیه :
گل شاه پسند کوبیده شده را در یک لیوان آب جوش بریزید و نیم ساعت اجازه دهید که دم بکشد سپس آن را صافی عبور دهید و روزی سه بار و هر بار یک فنجان میل کنید.
درمان تب با پوست ساقه غان
مواد لازم : ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار