۴ ابهام حادثه "برخورد صاعقه با مدرسه کانکسی" در خوزستان

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۴۰
اطلاع رسانی ناقص آموزش و پرورش و ابهامات مختلف درباره حادثه ناگوار برخورد صاعقه با مدرسه کانکسی و سوختگی ۶ معلم و دانش آموز در شهرستان دزفول خوزستان موجب نگرانی درباره پیگیری امور درمانی آسیب دیدگان توسط این وزارتخانه و ایمنی مدارس کانکسی شده است.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ دوشنبه 29 دی ماه حدود ساعت 22 برخورد صاعقه با مدرسه­ ای کانکسی در منطقه چشمه شیرین و کنگرستان بخش سردشت، شهرستان دزفول در استان خوزستان، باعث سوختگی و آسیب دیدگی سه معلم و سه دانش آموز این مدرسه شد.
از میان شش مجروح این حادثه، وضعیت چهار نفر بحرانی و در بخش مراقبت­ های ویژه بستری هستند؛ در این میان اطلاع­ رسانی ناقص و مبهم وزارت آموزش و پرورش و اداره­ کل آموزش و پرورش خوزستان به ابهامات در خصوص این حادثه ناگوار و رعایت ایمنی در مدارس کانکسی افزوده است.
آخرین وضعیت مجروحان
مجروحان این حادثه شامل سه معلم و سه دانش آموز 14، 16 و 17 ساله بوده ­اند؛ آخرین وضعیت چهار مجروح این حادثه که در بخش مراقبت ­های ویژه بیمارستان بستری شده ­اند، به شرح زیر است:
حسین رضایی میرقائد با 95 درصد سوختگی به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان منتقل و در بخش مراقبت­ های ویژه بستری است. دانش آموزی با 84 درصد سوختگی در بخش مراقبت ­های ویژه بیمارستان سوانح سوختگی آیت­ الله طالقانی اهواز بستری است. همچنین معلم دیگری با 57 درصد سوختگی، و دانش ­آموزی با 36 درصد سوختگی در بخش مراقبت­ های ویژه بیمارستان سوانح سوختگی آیت­ الله طالقانی اهواز بستری هستند. یک معلم دیگر نیز با سوختگی کمتر از 50 درصد در بیمارستان سوانح سوختگی آیت­ الله طالقانی اهواز بستری است.
اطلاعی از وضعیت مجروح ششم (دانش آموز) در دست نیست.
بی اطلاعی آموزش و پرورش از زمان حادثه؟!
شاید بتوان گفت نخستین خبر درباره وقوع این حادثه توسط « خبرگزاری ایرنا در ساعت 14:08 سه شنبه 30 دی ماه با کد خبر 84188249 » ...

سرخط اخبار