فروش دونات، بستنی و استیک با طعم طلا در مشهد +فیلم و عکس

مشرق نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۱
در سایه نبود نظارت کافی بر بازار هرازچند گاهی با تخلفاتی در این حوزه مواجه می شویم، این بار برخی صنوف کیک، بستنی و نوشیدنی را با طعم طلا به مشتریان عرضه کرده اند.

به گزارش مشرق ، سال ۹۰ بود که انتشار خبر سرو بستنی طلا در برج میلاد تهران سر زبان ها افتاد. بستنی لوکسی که در آن دوره حدود ۴۰۰ هزار تومان برای خریدار آب می خورد و سروصدای زیادی هم به پا کرد، اما پس از استفتائی که از دفتر مقام معظم رهبری شد، مبنی بر اینکه «در صورتی که در این نوع بستنی از عنصر طلا استفاده شده باشد، خوردن آن حرام است»، از منوی رستوران جمع شد.
این بار اما این بستنی ها وارد شهر مشهد شده اند، نه تنها بستنی که کیک، نوشیدنی و استیک هم به آن اضافه شده است، البته نه در تمامی شیرینی فروشی ها و مغازه ها که در برخی از فروشگاه های بالای شهر که مردم توان خرید چنین بستنی ها و کیک های گرانی را دارند و یا در برخی از صفحه های اینستاگرام به فروش می رسد و حتی برخی از این صفحه های کیک و شیرینی، کلاس های آموزشی دکور کیک با ورق طلای خوراکی را نیز برگزار می کنند.
کافی است کمی در اینستاگرام بچرخید و کیک و بستنی طلا در بازار مشهد را جستجو کنید تا انواع و اقسام کافی شاپ ها و بعضا رستوران ها برای شما باز شود در قیمت ها و مدل های مختلف.
از استیک با روکش طلای ۳۳۰ هزار تومانی گرفته تا بستنی زغالی ۱۰۰ هزار تومانی و نوشیدنی با پوردهای طلای ۱۴۵ هزار تومانی!
وارد یکی از صفحه های پخت کیک خانگی شدم برای سفارش دونات برای ۱۰۰ نفر، ابتدا از خوراکی بودن روکش طلای روی دونات مطمئنم کرد و گفت: ۱۰۰ تا دونات با روکش شکلات ۲۹۰ هزار تومان و چنانچه روی دونات روکش طلای کامل باشد ۴۱۰ هزار تومان و چنانچه شکلات به همراه چند تکه طلا باشد ۳۵۰ هزار تومان هزینه دارد.
صفحه یکی از کافی شاپ های مشهد را باز کردم و با مدیر کافه تماس گرفتم، قیمت هر بستنی به همراه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.