آفریقا؛ لقمه جدید داعش

ایمنا سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲
دیدار محرمانه روسای اطلاعاتی دو کره، حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه ابها در عربستان، افزایش ۱۶ برابر تشعشعات رادیو اکتیو در روسیه، تلاش رئیس جمهور سابق قرقیزستان برای کودتا و کاهش تنش میان ایران و جبل الطارق از جمله مهم ترین تحولات سیاسی منطقه و جهان در امروز بوده است.

به گزارش ایمنا ، برگزیده اخبار جهان، همچنین مرور تحولات خاص سیاسی منطقه طی بیست و چهار ساعت گذشته را می توانید در بسته خبری پیش رو مطالعه کنید:
کاهش تنش میان ایران و جبل الطارق
خبرگزاری های بین المللی امروز (سه شنبه) به نقل از سخنگوی دولت جبل الطارق نوشتند که این منطقه تحت قیمومیت انگلیس به دنبال کاهش مسائل رخ داده با ایران پس از توقیف نفتکش «گریس یک » است.
به گزارش این خبرگزاری ها از جمله رویترز، حکم توقیف نفتکش «گریس یک » روز شنبه ۲۶ مرداد ماه منقضی می شود.
در همین حال برخی رسانه های دیگر به نقل از مقامات جبل الطارق نوشتند که توقیف نفتکش گریس ۱حامل نفت ایران عصر امروز پایان می یابد.
نیروی دریایی سلطنتی انگلیس روز چهارم ژوئیه (۱۳ تیر ماه) در اقدامی غیرقانونی و برخلاف قوانین بین المللی یک کشتی ایرانی حامل نفت خام را در تنگه جبل الطارق به اتهام دور زدن تحریم ها و حمل نفت به سوریه توقیف کرد.
«جلیل اسلامی» معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی امروز از علاقه مندی انگلیس برای آزادسازی کشتی توقیف شده نفتی ایران خبر داد و گفت: اسنادی بین دو کشور مبادله شده که در رفع توقیف این کشتی کمک می کند.
وی گفت: توقیف کشتی نفتی ایران ناشی از غرض ورزی و بدون دلایل واقعی بود و تلاش هایی از طرف ایران و سازمان بنادر برای آزادی این کشتی انجام شده است.
اسلامی افزود: انگلیس نیز علاقه مندی خود برای حل این مشکل را نشان داده و اسنادی که برای حل این موضوع کمک کننده باشد مبادله شده است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر گفت: امیدواریم این مشکل در آینده نزدیک حل و فصل شود و این کشتی بتواند با پرچم جمهوری اسلامی ایران به تردد خود ادامه دهد.
مرگ ...

سرخط اخبار