ایران اکونومیست-دومین نشست کارگروه ملی مشارکت های مردمی مبارزه با کرونا با رویکرد محله محوری در سازمان امور اجتماعی کشور برگزار شد.

در پی ابلاغ طرح ملی ساماندهی مشارکت های مردمی مقابله با کرونا در آخرین روز های اسفند سال ٩٨ از سوی وزیر کشور به استانداران سراسر کشور، اولین و دومین جلسه کارگروه مشارکت های مردمی به منظور بررسی وضعیت موجود و اتخاذ تدابیر ملی برای فعال سازی و ساماندهی ظرفیت های مردمی در کنترل بیماری و امدادرسانی ملی در دوم و پنجم فروردین ماه سال ۹۹، به ریاست تقی رستم وندی رییس سازمان امور اجتماعی کشور و با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف ذیربط در وزارت کشور برگزار شد.
بنا بر این گزارش، در این نشست، معاون وزیر کشور، با تأکید بر اطلاع رسانی ابعاد مشارکت های مردم در بخش ساماندهی و امدادرسانی و کنترل شیوع ویروس کرونا تاکید کرد: قطع زنجیره بیماری تنها با خواست و اراده جمعی و همکاری مردم امکانپذیر است.
رستم وندی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با تشریح اهمیت نقش آفرینی و مشارکت مردم در اجرای برنامه های مبارزه با ویروس کرونا، بر ضرورت تمرکز و هم افزائی تشکل ها و گروه های مردمی از جمله بسیج و دفاتر تسهیلگری، کانون های فرهنگی مساجد، شهرداری ها در مدیریت محله محور بیماری کرونا تأکید کرد.
او با بیان اهمیت و نقش آموزش و پرورش و شهرداری ها در ارائه خدمات آگاهی بخش به عموم مردم و خانواده های دانش آموزان، از طریق سامانه های ارتباطی و فضای مجازی، بر اهمیت نقش سازمان های مردم نهاد در آموزش، اطلاع رسانی، تهیه و توزیع خدمات بهداشتی بین اقشار مختلف مردم، تاکید کرد.
رئیس کارگروه اجتماعی مقابله با کرونا در ادامه گفت: اطلاع رسانی ابعاد مشارکت خیرین و مردم در مقابله با ویروس کرونا ضروری است، چرا که مردم و خیرین باید بدانند که کمک های آنها در کجا مصرف شده است و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار