در حالی بازار مسکن در رکورد غیرتورمی به سر می برد و متقاضیان توان مالی ورود به این بخش را ندارند که مدیرعامل بانک مسکن از پیگیری محتاطانه افزایش سقف وام خرید مسکن خبر داد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بازار مسکن چند ماهی است که در رکود غیرتورمی به سر می برد. بر اساس آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی در شهریور ماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق 22گانه 12 میلیون و 722 هزار تومان اعلام شد.
این قیمت در مقایسه با متوسط قیمت مردادماه با 13 میلیون و 187 هزار تومان حکایت از کاهش 3.5درصدی قیمت ها داشت. به گفته سازندگان و دست اندرکاران، بازار مسکن کشور دچار رکودی شده که احتمالاً تا دو سال آینده ادامه خواهد داشت.
افزایش بیش از 100درصدی قیمت ها از اواخر سال 96 تا اوایل امسال شرایطی را به وجود آورده تا کمترین معاملات مسکن طی یک ربع قرن اخیر در سامانه کد رهگیری ثبت شود.
چندی پیش نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره بازار مسکن با پیش بینی رکود بی سابقه مسکن در نیمه دوم امسال به تسنیم، گفته بود: در برخی شهرهای اطراف تهران از جمله پرند قیمت مسکن 90 تا 160 میلیون تومان کاهش یافته است.
عقبایی درباره بازار مسکن در پاییز و زمستان 98 اظهار کرد: امسال شاهد رشد 120درصدی قیمت مسکن بودیم و همین امر موجبات کاهش میزان معاملات مسکن را فراهم کرده است. پیش بینی می کردیم به دلیل رکود قیمت ها در تابستان کاهش یابد، و احتمال می دادیم واحدهای بالای 150 متر تا پایان شهریور 30 درصد ارزان شوند که این اتفاق زودتر به وقوع پیوست.
پیشنهاد افزایش وام مسکن به 300میلیون تومان/ بازپرداخت 90ساله
نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: در واحدهای کوچک متراژ نیز نزول قیمتی آغاز شده به طوری که در شهرهای اطراف تهران از جمله پرند قیمت ها 90 تا 160 میلیون تومان کاهش یافته است.
عقبایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار