عضو هیئت مدیره سازمان بنادر و دریانوردی کشور از تجسس نیرو های ویژه برای ردیابی ۲ مفقود حادثه کشتی بهبهان خبر داد.

به گزارش تابناک، نور الله اسعدی عضو هیئت مدیره سازمان بنادر و دریانوردی کشور در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه شناور باری بهبهان با ۷ خدمه در آب های سرزمینی کشور عراق و خارج از اروند رود غرق شد گفت: بار این شناور سرامیک بوده که در محدوده آب های عراق و در کانال خورعبدالله غرق شد.
وی توضیح داد: تاکنون یک نفر از خدمه فوت کرده و ۴ نفر نجات یافته اند، ۲ نفر نیز مفقود شده اند که یک نفر ایرانی و یک تن دیگر هندی است.
مدیر کل بندر خرمشهر ادامه داد: اعزام شناور تجسس به آب های عراق نیاز به مجوز دولت عراق داشت که این مجوز را کسب کرده ایم و اداره کل بنادر و دریانوردی خرمشهر یک فروند شناور امدادی به "خورعبدالله "اعزام کرده است.
اسعدی با بیان اینکه شرایط جوی آب های شمال غربی خلیج فارس را نامساعد است، افزود: با توجه به کوچک بودن محدوده جستجو، احتمال پیدا شدن مفقودی ها وجود دارد.
وی با بیان اینکه این شناور به صورت کامل غرق شده است، افزود: شناور با کمک نیروهای ناجی از آب خارج خواهد شد اما امکان استفاده از آن مشخص نیست. کل شناور ۵۰۰ تنی فلزی غرق شده و همه بار به زیر آب رفته است. اگر بخشی از شناور غرق می شد هیچ یک از دریانوردان و سرنشینان این کشتی غرق نمی شدند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری