جلسه شورای معادن و گفت و گوی بخش خصوصی و دولتی کهگیلویه و بویراحمد با حضور "خداداد غریب پور " معاون وزیر صنعت و مدیرعامل ایمیدرو در یاسوج برگزار شد.
به گزارش ایلنا از یاسوج، "خداداد غریب پور " در این همایش از عزم جدی ایمیدرو برای گسترش پهنه اکتشافات خبر داد و اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد یک درصد مساحت کشور با ۱۶ هزار کیلومترمربع وسعت دارد و تنها سه هزار کیلومتر کار اکتشافی شده و در این سه هزار کیلومتر هم در هزار کیلومتر چیزی اکتشاف نشده و در بقیه هم اگر معدنی کشف شده برخی ممانعت ها برای اکتشاف پیش روی ما بوده است.
معاون وزیر صنعت از فعال شدن فسفات چرام گفت و افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای فسفات چرام لازم است، اقداماتی شده و پیمانکار خوبی نیز پای کار است.
وی از آغاز مراسم یک برنامه بزرگ ملی در زمینه معادن گفت و ادامه داد: اولویت اول ما در ایمیدرو اکتشافات است، برنامه ۳۰۰ هزار کیلومتر اکتشاف داریم که در تاریخ ایمیدرو بی سابقه است چرا که از ابتدای تأسیس ایمیدرو تاکنون تنها ۲۷۰ هزار کیلومتر اکتشاف داشتیم و بنای ما اکتشاف ۳۰۰ هزار کیلومتری در یک سال است.
غریب پور گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد قریب به ۱۲ هزار کیلومتر برنامه اکتشافی تعریف کردیم، بنا داریم هر جایی که بشود کار اکتشافی را انجام دهیم.
معاون وزیر صنعت گفت: در چهار استان زاگرسنشین از جمله این استان، شرکت توسعه مواد معدنی برنامه اکتشاف دارد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تا ندانیم در کجای استان چه پتانسیلی هست نمی شود سرمایه گذاری کرد، ما گروه تخصصی در این زمینه داریم و به زودی فرایند شناسایی ظرفیت های استان برای سرمایه گذاری آغاز می شود.
غریب پور گفت: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار