بازار بورس آمریکا از ابتدای امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا میلیاردها دلار ارزش خود را از دست داده است، اما در این میان، مایکروسافت توانسته بهتر از بقیه کمپانی های تکنولوژی در مقابل این بحران اقتصادی مقاومت کند.
امروز ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت، در مصاحبه با CNBC ضمن تایید اینکه شرکت او در حال حاضر شرایط خوبی دارد گفت: ما کسب وکارهای بسیار متنوعی داریم که تعادل خوبی بین آن ها برقرار است. ما اکنون حتی از آخرین باری که دچار بحران مالی شدیم قوی تر هستیم. من مطمئنم که ما با قدرت از این شرایط خارج خواهیم شد.
مایکروسافت در هفته های اخیر شاهد افزایش تقاضا برای برخی از محصولاتش بوده، بطوریکه به عنوان مثال، تعداد کاربران پلت فرم مایکروسافت Teams رشد چشمگیری پیدا کرده است.
نادلا در ادامه صحبت هایش گفت: اگر این پلت فرم دارای معماری های مرکز داده یا معماری های نر م افزار نسل قبلی بود، فکر نمی کنم می توانستیم به نحو موثری این میزان افزایش کاربر را مدیریت کنیم.
البته کسب وکارهای پولی مایکروسافت مانند آفیس 365 و مایکروسافت 365، کمتر تحت تاثیر بحران های اقتصادی قرار گرفته اند و همین موضوع به مایکروسافت کمک کرده تا نسبت به سال ۲۰۰۸ آمادگی بهتری برای مقابله با بحران کنونی داشته باشد. البته در این بین، فروش های دستگاه های مایکروسافت آسیب پذیری بیشتری داشته اند؛ هرچند که زنجیره تامین این محصولات، بعد از مواجه شدن با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، اکنون در حال بهبود یافتن است.
نادلا در پاسخ به این سوال که آیا مایکروسافت قادر به عرضه دستگاه های سرفیس جدید و کنسول گیمینگ بازطراحی شده ایکس باکس خواهد بود یا نه گفت: ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار