رفتار حقوقی های نماد «شستا» که هفته گذشته بعد از دو ماه و نیم بسته بودن با معرفی بازارگردان باز شده بود، دیروز صدای سهامداران را درآورد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، با شروع معاملات دیروز بازار سرمایه در حالی که در مرحله پیش گشایش تقاضا بسیار بیشتر از عرضه بود، اما با شروع معاملات عرضه در نمادهایی چون شستا، فارس و فملی باعث شد تا شاخص کل روندی نزولی پیدا کند. بسیاری از سهامداران فعال در فضای مجازی مقصر اصلی ریزش دیروز بازار را «عالیجناب» دیروز یا همان شستا معرفی کردند. آنان وعده و وعید مدیران شرکت تامین اجتماعی و تاکید آنان بر حضور جدی بازارگردان این نماد را یادآور شدند و از اینکه این وعده ها پوچ بوده انتقاد کردند.
به عنوان مثال محمد خبری زاد، یکی از فعالان بازار سرمایه مصاحبه های اخیر مدیران شرکت های بورسی را بازنشر کرد و گفت: «ای کاش بخش حقوقی سازمان بورس به مصاحبه و وعده های مدیران شرکت های بورسی نیز ورود می کرد.
اینکه همه جا مصاحبه کنی و بگویی از سهم حمایت می شود (حتی اگر واقعا حمایت شود)، تخلفی بزرگ و جهت دادن به بازار است. بگذریم از اینکه حمایت نمی شود و هدف از آن مصاحبه فقط..» امیر فهیمی، دیگر فعال بازار سرمایه هم در همین راستا در توییتر خود نوشت: «خوبه چندماه به بهانه بازارگردان نداشتن، شستا رو باز نکردن اما...»
نوید قدوسی هم با هشتگ شستا توییت زد: «به نظرم یکی از ماژول های آموزش بورس باید معرفی مدیران شرکت های بورسی باشه تا مردم بهتر بتونن حرف، ادعا، قول و وعده و وعید اونها رو ارزیابی کنند.» یکی دیگر از کاربران توییتر مصاحبه قدیمی مدیرعامل شرکت تامین اجتماعی را بازنشر کرد و نوشت: «مدیرعامل شستا یادتونه می گفت ۵ تومن می ارزه! الان رو ۲۹۰۰ جمعش نمی کنه.» او با یادآوری این مصاحبه از سهامداران خواست فقط با تحلیل خودشان معاملات کنند و به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار