تعمیرات اساسی پالایشگاه اول پارس جنوبی با کاهش ۲۰ روزه زمان تعمیرات

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵
رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه اول پارس جنوبی از تعمیرات اساسی پالایشگاه اول پارس جنوبی با کاهش ۲۰ روزه زمان تعمیرات خبر داد و گفت: کاهش ۲۰ روزه بازه تعمیراتی باعث افزایش تولید چشمگیر محصولات شده است.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، اکبر غلامی رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه اول پارس جنوبی با بیان اینکه "با نزدیک شدن به فصل گرما پالایشگاه های گاز برنامه تعمیرات اساسی را در دستور کار قرار می دهند و شرایط پالایشگاه را برای فصول سرد مهیا می کنند"، گفت: تعمیرات اساسی پالایشگاه اول تعمیرات خود را اواخر مهر ماه انجام خواهد داد که این تعمیرات بر اساس برنامه ریزی های انجام شده به مدت 15 روز به طول می انجامد.
وی افزود: برای تعمیرات اساسی تقریبا 700 دستور کار داریم که 90درصد تعمیرات اساسی به درخواست بازرسی و 10 درصد درخواست های بهره برداری پالایشگاه است.
غلامی با اشاره به اهمیت تعمیرات اساسی سال 98 گفت: با توجه به برنامه تعمیراتی امسال سال آینده تعمیرات اساسی زیادی در فاز یک نخواهیم داشت؛ این برنامه ریزی نتیجه همکاری کمیته های کالا، اجرایی، مدیریت پروژه و در واقع واحد تعمیرات اساسی در راستای انجام مناسب این برنامه است.
وی ادامه داد: در زمان تعمیرات اساسی هر چه تعداد نیروها بیشتر باشد احتمال خطر و حادثه بیشتر می شود؛ اگر این نیروها، نیروهایی باشند که کیفی و تخصصی نباشند، قطعا ایمنی کار پایین می آید ما در وهله اول روی ایمنی افراد تمرکز داریم و سعی مان این است که ایمنی را به 100 درصد و حادثه را به صفر برسانیم.
غلامی با بیان اینکه "در تعمیرات اساسی سال گذشته هیچ گونه حادثه ای نداشتیم و تنها پالایشگاهی بودیم که حادثه در آن به صفر رسیده است که این نقطه قوت بسیار مهمی در فعالیت های ما بوده است"، گفت: ما بر اساس نیازهایی که داریم برای هر تجهیز برنامه ریزی می کنیم که چند روزه باید انجام شود و بر اساس آن 15 روز در ...

سرخط اخبار