آغاز ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه/ شکار پرندگان ممنوع شد

فارس نیوز سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۷
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، از آغاز ورود پرندگان مهاجر به این استان خبر داد و گفت: با توجه به تعداد و احتمال بیماری پرندگان، پروانه شکار صادر نشده است.

فریدون یاوری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، از ورود پرندگان مهاجر به این استان خبر داد و اظهار داشت: مهاجرت پرندگان در فصل سرما با توجه به دمای هوا در مبدا و همچنین مقصد، معمولا از نیمه آبان ماه تا اواسط آذرماه آغاز می شود.
وی ادامه داد: آب گیرهای استان کرمانشاه محل مناسبی برای زمستان گذرانی پرندگان مهاجر نیست، بلکه این پرندگان در مسیر مهاجرت خود توقفی کوتاه در کناره های آبزی استان خواهند داشت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه افزود: این پرندگان بیشتر در حاشیه رودخانه ها، سدها، تالاب هشیلان و به طور کلی هر محدوده ای از استان که آب داشته باشد، فرود می آیند.
به گفته یاوری، پرنده های مهاجر عمدتا شامل خوتکا ، حواصیل، لک لک ها، مرغابی، قو و اردک هستند که بیشتر از نواحی غرب وارد استان کرمانشاه می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، در خصوص احتمال آلودگی پرندگان مهاجر به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، گفت: به طور یقین نمی توان درباره آلودگی پرندگان مهاجر نظر داد، ولی احتیاط لازم را باید در این خصوص مدنظر داشت.
یاوری با بیان اینکه شکار پرندگان ممنوع است و با توجه به تعداد و احتمال بیماری پروانه شکاری صادر نشده است، افزود: شکار پرندگان در تالاب های این استان ممنوع است و در صورت مشاهده شکار هرگونه پرنده مهاجر در منطقه با متخلفان برخورد قانونی می شود.
انتهای پیام/پ/ح

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار