تهران-ایرنا- فراکسیون الفتح در پارلمان عراق به رهبری «هادی العامری» شنبه شب، تحریم های آمریکا علیه برخی از اعضای رهبران الحشد الشعبی را محکوم و اعلام کرد: این گونه اقدامات تأثیری بر استکباری ستیزی گروه های مقاومت در منطقه ندارد.

به گزارش شبکه تلویزیونی "سومریه نیوز"، ائتلاف الفتح عراق در بیانیه ای اعلام کرد:بشدت تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا موسوم به تحریم گروهی از رهبران الحشد الشعبی و نماد مقاومت اسلامی را محکوم می کنیم.
در ادامه این بیانیه تأکید شد: این گونه تصمیم ها هیچ سودی نخواهد داشت و تأثیری بر برنامه مقاومت و مقابله آنان با نقشه های استکباری ندارد، اقداماتی که نشانه های آن را می توان در ایجاد ناآرامی، ویرانی و حمایت مالی از تروریست ها مشاهده کرد.
این بیانیه می افزاید: حمایت از مقاومت در برابر نقشه استکبار واجب است و قداست آن کمتر از قداست دفاع از مرزها و حاکمیت ملی کشورها نیست.
فراکسیون الفتح اعلام کرد: مقاومت اسلامی در حال گذار از یک مرحله حساس و مهمی و با فشارهای گسترده ای روبه رو است که این کار با هدف عقب نشینی مقاومت از اهداف خود و حمایت آنان از آزادی های اجتماعی صورت می گیرد.
دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا دیروز (جمعه) سه تن از فرماندهان الحشدالشعبی و یک بازرگان عراقی را به بهانه واهی نقض حقوق بشر در جریان اعتراض های اخیر عراق تحریم کرد.
«حسین اللامی»، «خمیس العیساوی» و «قیس الخزعلی»، دبیر کل عصائب اهل الحق عراق به همراه برادرش «لیث الخزعلی» تحریم شدند.
وزارت خزانه داری آمریکا ادعا می کند که نیروهای الحشد الشعبی در جریان اعتراض های اخیر این کشور به روی معترضان آتش گشودند در حالی که الحشد الشعبی و بویژه عصائب اهل الحق از همان ابتدا تاکید کردند که مأموریت آنان مبارزه با داعش و خارج از شهرهای عراق است و در هیچ یک از تدابیر امنیتی در جریان اعتراضات عراق مشارکت ندارند.
بیش از ۶۵ روز از آغاز اعتراضات مردمی در عراق می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار