شورای رهبری حزب اسلامگرای النهضه مسئولیت تشکیل دولت جدید تونس و ریاست بر آن را پذیرفت.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، حزب اسلامگرای النهضه با کسب 52 کرسی بیشترین آرای مردمی را در انتخابات پارلمانی تونس به دست آورد. طبق قانون اساسی تونس هر حزبی که بیشترین کرسی را در انتخابات پارلمانی کسب کند، دولت جدید را تشکیل خواهد داد. قرار است مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید تونس چهارشنبه این هفته در پارلمان این کشور انجام شود. پس از آن رئیس جمهور بزرگ ترین حزب پارلمانی را مامور تشکیل دولت جدید خواهد کرد.
شورای رهبری حزب اسلامگرای النهضه تونس اعلام کرد: مسئولیت تشکیل دولت جدید و ریاست بر آن را به عهده می گیرد وبا فعالان سیاسی اجتماعی وارد گفت وگو های عمیقی خواهد شد.
این شورای در پایان نشست اخیر خود با انتشار بیانیه ای نتایج انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان تونس را به مردم این کشور تبریک گفت و تاکید کرد: شورای رهبری النهضه اصرار دارد که با تمام گروه ها و احزابی که در مسیر انقلاب مردم تونس هستند، همکاری داشته باشد تا اهداف این انقلاب اجرایی و ارزش های ملت تقویت و تحکیم شود.
النهضه، حزب قلب تونس به رهبری نبیل القروی را در خط انقلاب نمی داند و اعلام کرده است که با این حزب برای تشکیل دولت ائتلاف نخواهد کرد.
حزب قلب تونس با کسب 32 کرسی از مجموع 217 صندلی پارلمان، در جایگاه دوم در انتخابات مجلس قانونگذاری این کشور قرار دارد.
راشد الغنوشی نامزد حزب النهضه برای نخست وزیری تونس
به نوشته روزنامه تونسی الصباح نیوز، حزب النهضه تصریح کرد: این حزب گفت وگوهای گسترده و عمیقی را با فعالان مختلف سیاسی اجتماعی انجام خواهد داد. این گفت وگو ها بر اساس برنامه ای است که متضمن ثبات سیاسی گسترده ای را در کشور ...

سرخط اخبار