در بیست و پنجمین جلسه دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی، موانع و مشکلات موجود در حوزه تعاونی های استان به درخواست و میزبانی اتاق تعاون بررسی شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد سنجری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ابتدای این نشست، بخش تعاون را مردمی ترین بخش اقتصاد کشور خواند و گفت: تفاوت این بخش با سایر بخش های اقتصادی این است که صفر تا صد امور آن توسط مردم انجام می شود و از قوی ترین بخش های اقتصادی در حوزه اسناد بالادستی است که در اصل 44 قانون اساسی و سایر سیاست های کلان دارای جایگاه پُررنگی دارد و امروز هم در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی، توجه به این بخش می تواند کمک بزرگی به تحقق اهداف این الگو نماید، زیرا بخش تعاون می تواند در جمع آوری سرمایه های مردم و مشارکت جویی از آنان موثر واقع شود.
وی افزود: اگر در سایر بخش ها بحث بر سر منفعت اشخاص است، بخش تعاون علاوه بر اینکه نگاه به کسب درآمد و منافع مادی دارد، اما هدف اصلی آن توسعه عدالت اجتماعی و کاهش فقر است؛ با این حال در سالیان اخیر به مرور شاهد این هستیم که این بخش کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
سنجری خاطرنشان کرد: یکی از چالش های عمده بخش تعاون با ضوابط بانک مرکزی و قوانین مختلف است. درواقع دستگاههای اجرایی ظرفیت فراهم شده برای این بخش را اجرایی و لحاظ نمی کنند.
وی تصریح کرد: سال گذشته مجموعه ای از قوانین و مقررات مربوط به بخش تعاون را که در فرآیند اجرا مغفول مانده، احصا و به دبیرخانه شورای گفتگو ارسال کردیم تا در جلسه شورای گفتگو مطرح شود و بر اجرای آنچه در استان امکان پذیر است، تاکید صورت بگیرد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار